На Девиците им недостасуваат колеги, Јарците мразат онлајн состанок – Што најмногу им пречи на знаците кај работата од дома?


На Девиците им недостасуваат колеги, Јарците мразат онлајн состанок – Што најмногу им пречи на знаците кај работата од дома?

Девиците се осамени кога работат сами без колеги, Јарците не можат да поднесат кога се на онлајн состанок, а домашните им го слушаат разговорот, а Овните по неколкупати во денот го псујат бавниот интернет - што најмногу мразат знаците кај работата од дома?

na-devicite-im-nedostasuvaat-kolegi-jarcite-mrazat-onlajn-sostanok-shto-najmnogu-im-prechi-na-znacite-kaj-rabotata-od-doma01.jpg

Пандемијата натера многумина да научат што значи работа од дома. Во текот на речиси една година, додека едни работници се вратија на работните места, голем дел од компаниите продолжија да работат од дома.

Но, и покрај тоа што повеќето си најдоа начин да им биде полесно работата од дома, сепак ова си има свои предизвици и уште не ни е сеедно, а веројатно кај голем број од луѓето веќе се јавува и нервоза што толку долго време поминаа дома.

Што најтешко поднесува секој хороскопски знак од седењето дома толку долго време? Додека на некои работи се навикнуваме и можеби си наоѓаме убавина, има некои работи кои едноставно ни одат на нерви при работата од дома. 

Овните мразат што треба да се соочуваат со бавен интернет или кога домашниот уред ќе им закочи и не можат да си ја завршат работата со иста брзина и ефикасност како од канцеларија. По неколку пати на ден кажуваат по некоја пцост за операторите или лаптопот.

Биковите не можат да ја поднесат постојаната деконцентрација која им ја предизвикуваат милениците и домашните. Тоа што домашните не сфаќаат дека тие всушност се на работа и ги зазборуваат и им даваат домашни обврски во работно време им оди на нерви.

Близнаците не можат да се помират со тоа колку многу време проаѓаат на едно исто место. Чувствуваат како да нема причина за напуштање на домот повеќе и тоа ги плаши.

Раковите го мразат тоа што станаа мрзеливи. Веќе немаат причина да станат порано, да се дотераат, да се нашминкаат и да отидат до работното место. Цел ден го поминуваат во пижами и понекогаш тоа им создава нервоза и не се чувствуваат убаво во себе.

Лавовите не можат да ги поднесат сите вознемирувања кои им ја попречуваат концентрацијата. Од желбата да ги проверуваат сите пораки, до следење вести, читање статии, гледање телевизија и разговори со домашните или на телефон. Иако им годи, на моменти им пречи во продуктивноста на работата.

Девиците не можат да се навикнат на тоа што мора да работат сами. Се чувствуваат осамено и здодевно им е кога го нема друштвото на колегите на пауза или брзата координација во живо за некоја работна задача.

Уште 6 знаци на следната страна...Би можело да ве интересира:

Скорпијата манијачи низ прозорецот, Водолијата шета гола - што прави секој од знаците кога е сам дом... Зарем има подобро чувство од тоа да си сам дома? Тогаш имаме целосна слобода да ...
Кои се двата најискрени знаци во Зодијакот? Астролозите велат дека овие два хороскопоски знаци секогаш ја кажуваат вистината...
3 хороскопски знаци кои никогаш нема да ги издадат вашите тајни Доколку сакате да споделите тајна која нема да се прошири, постојат 3 хороскопск...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg