3 хороскопски знаци кои сакаат да прават драма за време на празниците


3 хороскопски знаци кои сакаат да прават драма за време на празниците

Кај некој празничната магија го буди само најубавото, додека кај друг се буди желбата за драма.

3-horoskopski-znaci-koi-sakaat-da-pravat-drama-za-vreme-na-praznicite-001.jpegфото: pexels.com

Постојат 3 хороскопски знаци кои и овие празници, како и сите претходни, едноставно уживаат во затегнатите, драматични односи во овој период.

За кои знаци зборуваме и дали сте меѓу нив?

Овен

Овните најчесто изговараат несмасни шеги на туѓа сметка и од тука работите почнуваат наопаку. Тешко се воздржуваат да не го кажат она што ќе им падне на ум, дури и по цена да ја уништат атмосферата.

Овенот мрази формални, површни разговори и секогаш е подготвен за малку акција, без да размислува на последиците.

Водолија

Водолиите обично почнуваат драма со непотребна политичка дебата. Прилично им е досадно на празничната трпеза, па сакаат да го пополнат времето со тензични дискусии.

Откако ќе ја отворат темата, неретко ќе ги видите седнати, тивки, како скролаат по телефонот, додека атмосферата се вжештува до кавга.

Девица

Девиците многу често знаат да прокоментираат во врска со храната, чистотата и слично. Без лоша намера, лесно знаат да го налутат домаќинот, бидејќи суптилноста не им е силна страна.

Секогаш ќе најдат некаква замерка на печењето, десертот или чашите во кои им ставиле пијалак, бидејќи веруваат дека работите мора да бидат совршени.

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

3 хороскопски знаци кои се магнет за богатство Додека едни работат напорно, прекувремено и за викенди за да заштедат некој дена...
6-те хороскопски знаци со најголемо срце Лав - Тие се полни со охрабрување за саканите и секогаш подготвени да ги одбрана...
3 хороскопски знаци кои можат да живеат сами и да бидат среќни само со себе Додека некои луѓе не можат да поднесат самотија, има такви кои можат да бидат са...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg