3 реченици кои Водолиите не сакаат да ги слушнат


3 реченици кои Водолиите не сакаат да ги слушнат

Водолиите се единствени, непредвидливи, оригинални, оптимисти и дружељубиви.

3-recenici-koi-vodoliite-ne-sakaat-da-gi-slusnat-001.jpg

Имаат бистар поглед на иднината, главно се занимаваат со иновации, бидејќи не знаат и не сакаат да ги задржат идеите за себе.

Сакаат сè да знаат и први да бидат информирани, но никако не сакаат да слушнат 3 реченици:

„Мораш да направиш вака...“

Овој хороскопски знак може однапред да ги предвиди сите потенцијални решенија на проблемот, кои луѓето инаку не можат да ги видат.

Едноставно не поднесуваат кога некој друг им кажува што и како треба да направат на специфичен начин, додека тие имаат барем уште 5 покреативни алтернативни идеи и решенија.

„Премногу време поминуваш сам/а...“

Водолијата повеќе од било кој друг знак си ја цени независноста и самотијата. За нив не постојат ситуации во кои сами не можат да се снајдат.

Го ценат времето поминато со саканите и блиските, но само ако прво имаат доволно време за себе.

„Задржи си го своето мислење за себе...“

На Водолиите им е важно да се слушне нивниот став. Помислата нивните мисли и идеи да останат невреднувани може сериозно да ги навреди и налути.

Секогаш сакаат гласно и јасно да го кажат она што го мислат, дури и на непријатните теми.

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Толкувања стари 200 години: Народен календар за сите 12 хороскопски знаци Народниот календар е книга која порано ја имало во речиси секој дом. Во него мож...
Лавот има големо его, но и голем страв што мислат другите за него – Помалку познати факти за знаците... Астрологијата носи одредени стереотипи за знаците кои веќе сме ги прочитале мног...
Стрелецот остава хаос во кујната и поплава во бањата – Иритантни особини кај секој од хороскопските ... Оставањето неред зад себе, несмасноста или доцнењето, иако навидум се мали нешта...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg