Што прави секој хороскопски знак во сабота вечер?


Што прави секој хороскопски знак во сабота вечер?

По долгата и работна недела, сите заслужуваме малку одмор.

shto-pravi-sekoj-horoskopski-znak-vo-sabota-vecer-001.jpg

Како одмараат хороскопските знаци во сабота навечер, знаејќи дека следното утро нема да станат со аларм?

Овен

За нив саботата вечер е резервирана за друштвени игри. Победите кои се нижат во сабота вечер им ги полнат батериите.

Бик

Бикот спие. Бидејќи едноставно нивната филозофија е дека секој слободен момент треба да се искористи за сон.

Близнаци

Кога не можат да излезат до доцна вечер, тогаш се дружат по социјалните мрежи, разменувајќи пораки и смеејќи се со телефонот до рано наутро.

Рак

Саботната вечер обожаваат да ја искористат за малку трачарење со своите најблиски.

Лав

Кога веќе нема големи дружби, Лавот ја користи саботната вечер за видео повици со пријателите. Секој со свој алкохол пред екранот.

Девица

Саботата вечер за нив е резервирана за тросед и телевизор. Што се однесува до програмата, преферираат комедии.

Вага

Вагите исто така се на тросед или околу него. Со чаша вино во рака и можеби омилената книга.

Скорпија

Скорпиите ја користат секоја слободна секунда за медитација во секаков облик. Сакаат да се сами, со музика или во комплетна тишина.

Стрелец

Конечно во сабота вечер има малку слободно време за готвење, кое ќе го сподели со најблиските.

Јарец

Јарецот сака кога е дома, па секој слободен момент во сабота вечер го користи за чистење и грижа околу билките.

Водолија

Водолиите сакаат да снимаат или пишуваат забавни содржини, надевајќи се дека еден ден сите забавни работи кои им се случиле ќе се најдат во книга.

Риби

Рибите сакаат да им се посветат на талентите во сабота вечер. Зависно од тоа што сакаат – да сликаат, да пишуваат или да фотографираат – тоа и прават.

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Хороскоп во една реченица: Што да очекувате од 2018-та година? 2018-та година на некого ќе му донесе радост и убави моменти, на друг успех на п...
Кој хороскопски знак најбрутално ќе ви го скрши срцето во животот? Пред да се вљубите до уши или да ја официјализирате врската, можеби е добро да с...
Без навреда: Кој дефект го има вашиот хороскопски знак? Луѓето се навикнати да читаат на интернет само фини работи и пофалби за својот з...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg