Љубезни и флексибилни – 3 хороскопски знаци кои важат за најдобри свекрви


Љубезни и флексибилни – 3 хороскопски знаци кои важат за најдобри свекрви

При запознавањето дефинитивно заборавете на прашањето „Што сте во хороскоп?“

ljubezni-i-fleksibilni-3-horoskopski-znaci-koi-vazhat-za-najdobri-svekrvi-001.jpg

Но, кога ќе го дознаете роденденот, точно ќе знаете дали и вашата свекрва е како повеќето или е исклучок од правилото.

Овие 3 хороскопски знаци важат за најдобри, флексибилни и грижливи свекрви:

Риби

Трпеливи се и љубезни, сонуваат за бајковита свадба и радосни внучиња, па затоа избраницата ќе ја пречека со отворени раце. Го одбираат мирот во куќата пред сè, па благодарение на флексибилноста ќе најдат решение за секој проблем.

Водолија

Водолиите се пријатни личности со кои е многу лесно да се сложите. Ја сакаат слободата и затоа знаат како да го почитуваат личниот простор на другите. Нема да се мешаат во врската на своето дете и ќе бидат потпора кога и да затреба.

Вага

Лесно се спријателуваат со секој, па важно им е само партнерката да им го усреќи детето – и ќе тече мед и млеко. Сакаат да даваат совети, но не се наметнуваат. Често, при можни конфликти, ја смируваат тензијата и брзо наоѓаат компромис.

Забавувајте се со Квиз: Дали сте добра свекрва?

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Хороскоп во една реченица: Што да очекувате од 2018-та година? 2018-та година на некого ќе му донесе радост и убави моменти, на друг успех на п...
Секој хороскопски знак има еден ирационален страв кој не може да го надмине – кој е вашиот? Секој човек има по некој ирационален страв кој не претставува сериозна опасност,...
Лавот има големо его, но и голем страв што мислат другите за него – Помалку познати факти за знаците... Астрологијата носи одредени стереотипи за знаците кои веќе сме ги прочитале мног...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg