2-та хороскопски знаци кои најлесно ќе ги излажете и 3-те за кои добро ќе се помачите


2-та хороскопски знаци кои најлесно ќе ги излажете и 3-те за кои добро ќе се помачите

Кој хороскопски знак ќе го излажете без проблем, а кој нема шанси да ви поверува во лагите?

2-ta-horoskopski-znaci-koi-najlesno-kje-gi-izlazete-i-3-te-za-koi-dobro-kje-se-pomachite-01.jpg

Кои хороксопски знаци најлесно можете да ги излажете? Кои хороксопски знаци паѓаат на манипулации и веруваат на секој збор?

Двата хороскоспки знаци кои најлесно можете да ги излажете:

Лав

Горделивиот лав паѓа на комплименти, па така ако се обидете да му „продадете“ некоја приказна фалејќи го, ќе успеете во тоа.

Сѐ додека му ги кажувате работите што сака да ги слушне, тој ќе верува во што и да му кажете потоа.

Риби

Тие можат да ги чувствуваат потребите на другите луѓе и понекогаш емоциите им застануваат на патот на логичното размислување.

Тие без проблем ќе поверуваат доколку мислат дека со постапката некому ќе направат добро, без да сфатат дека некој всушност манипулира со нив. Плус, имаат бујна фантазија, па не им е проблем да веруваат и во најлудите сценарија.

Хороскопски знаци кои тешко дека ќе поверуваат во вашите лаги:

Девица

Тие се перфекционисти и фактите секогаш ги анализираат до најситни детали.

Скорпија

Природно се сомничави до степен на параноја, па никогаш не веруваат во нешто на прва. Тие се кралеви на истражувањето и испрашувањето.

Бик

Биковите сакаат прецизност, јасност и точност, па во првиот миг кога нешто им е сомнително креваат црвено знаме. Кон работите пристапуваат полека и детално анализираат пред да донесат одлука.

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

3 хороскопски знаци кои се магнет за богатство Додека едни работат напорно, прекувремено и за викенди за да заштедат некој дена...
2 хороскопски знака кои се најдобри брачни партнери Кој хороскопски знак е најпосветен на домашните обврски, кој на романтиката, кој...
На кои 5 хороскопски знаци животот драстично ќе им се промени до крајот на 2019-та? Кој ќе доживее драстични промени во љубовта, а кој на професионално поле? Што ве...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg