Флертуваат толку ужасно, што дури ќе ве фати смеа – 3 знаци кои немаат романтични вештини
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
монтер 18-01-2022


Флертуваат толку ужасно, што дури ќе ве фати смеа – 3 знаци кои немаат романтични вештини

Некои знаци според астрологијата се родени шармери и заводници. Други пак немаат многу среќа на тоа поле. Или немаат вроден талент за флерт и романтика или пак воопшто не сакаат да се потрудат.

Tri-znaci-koi-nemaat-romanticni-veshtini-01.jpg

Кои 3 знаци флертуваат толку лошо што дури ќе ве фати смеа?

Близнаци

Иако многу сакаат да зборуваат и да бидат секогаш во центарот на вниманието, Близнаците не се многу вешти говорници. Затоа флертот им оди толку тешко. Не се решителни, се колебаат, не умеат да препознаат никакви сигнали, ниту пак да им ги дадат на другата страна.

Несмасни се, дури и чудни кога се обидуваат да му дадат до знаење на другиот дека им се допаѓа. Но, ова однесување ги прави шармантни, интересни и симпатични, па „обратната“ стратегија понекогаш успева добро да функционира.

Риби

Рибите се срамежливи и интровертни. Тие нема да сфатат дека флертувате со нив, па макар им „нацртале“. Премногу се внимателни и воздржани, никогаш нема први да ги искажат своите чувства, а ретко може да препознаат и кога некој друг флертува со нив.

Кога се работи за флерт, практично се безнадежни. Затоа, многу се радуваат кога другата страна е поопуштена и ќе ја сработи целата работа наместо нив.

Јарец

Секогаш полни со самодоверба, амбициозни и јасно насочени кон целта. Јарците имаат план за сè, освен за љубовта. Едноставно немаат време за некаков си флерт и слатки разговори.

Кај нив нема многу простор за романса. Сакаат да се впуштат во долги и сериозни врски, но радо би го скокнале сето тоа долго, бавно запознавање со партнерот. Но, барем секогаш ќе знаете „на што сте“ со Јарецот.

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Кој хороскопски знак најбрутално ќе ви го скрши срцето во животот? Пред да се вљубите до уши или да ја официјализирате врската, можеби е добро да с...
Лавот има големо его, но и голем страв што мислат другите за него – Помалку познати факти за знаците... Астрологијата носи одредени стереотипи за знаците кои веќе сме ги прочитале мног...
Хороскопски знаци со кои сигурно ќе се расправате ако сте во врска Постојат луѓе кои по секоја цена сакаат да избегнат конфлит, но ги има и оние ко...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg