Кои се најтрапавите хороскопски знаци?


Кои се најтрапавите хороскопски знаци?

И наједноставните работи, за трапавите луѓе знаат да завршат катастрофално - но, тоа не ги прави лоши, само... едноставно несмасни.

koi-se-najtrapavite-horoskopski-znaci-001.jpg

Понекогаш од поспаност, понекогаш од мрзеливост или едноставно невнимание – ова се најтрапавите хороскопски знаци:

Стрелец

Стрелците речиси секаде можат да направат неред, па најдобро е да се држат настрана од кујна или други простории каде има кршливи, остри предмети. Често се потчукнуваат од мебелот и се лизгаат на мокар под.

Риби

Рибите голем дел од времето го поминуваат во извинување зошто не сакајќи се чукнале при разминување или едноставно скршиле нешто. Иако се трудат да не бидат трапави и внимаваат, сепак среќата не е на нивна страна.

Близнаци

Близнаците се зборлести и сакаат да гестикулираат со рацете кога нешто објаснуваат, па тука се случуваат незгодите. Понекогаш тоа резултира со кршење на предмети и ненамерно повредување, поради што не ги бие најдобар глас во друштвото.

Девица

Кога Девицата ќе види предупредување дека подот е мокар, наместо да го заобиколи, решава да ја предизвика судбината. Иако се свесни дека се трапави, сакаат да се убедат дека не е точно.

Вага

Вагите имаат многу несмасни моменти, а токму тие се смешни приказни кои се раскажуваат со месеци. За среќа, трапавоста на Вагите им стои сосема симпатично. Голем плус е што и сами си го признаваат тоа.

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

3 хороскопски знаци кои се магнет за богатство Додека едни работат напорно, прекувремено и за викенди за да заштедат некој дена...
6-те хороскопски знаци со најголемо срце Лав - Тие се полни со охрабрување за саканите и секогаш подготвени да ги одбрана...
3 хороскопски знаци кои важат за најсуеверни Не им е проблем да заобиколат само за да не помине црна мачка пред нив, на петок...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg