Хороскопски знаци кои подобро се снаоѓаат сингл, отколку во врска


Хороскопски знаци кои подобро се снаоѓаат сингл, отколку во врска

Некои луѓе потешко наоѓаат партнер и немаат многу љубовни искуства зад себе, бидејќи подобро се снаоѓаат и повеќе уживаат во самотијата.

horoskopski-znaci-koi-podobro-se-snaogjaat-singl-otkolku-vo-vrska-001_resize.jpg

Најчесто, овие хороскопски знаци повеќе сакаат да се сингл, отколку во врска:

Близнаци

Секој кој добро го познава карактерот на Близнаците, знае дека овој знак не поминува добро во љубовните врски.

Тоа не значи дека не сака интимност, туку едноставно повеќе сака да управува со лежерни и необврзувачки врски.

Стрелец

Стрелците не се плашат од врзување, но го прават тоа само ако веруваат дека човекот спроти нив е вистинскиот.

Си го сакаат животот слободен, таков каков што им е, па не се воодушевени кога партнерот е посесивен или не покажува интерес за нивните интереси.

Потајно најмногу уживаат кога секој си ја прави својата работа.

Водолија

Водолиите премногу бараат во врските, бидејќи несомнено се најсамостојниот знак во Зодијакот, па очекуваат работите да се одвиваат по нивно.

Како луѓе се полни со емпатија, но само кога имаат доволно време и простор за себе. Ако се обидете да им го одземете тоа – може да очекувате раскинување.

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

3 хороскопски знаци кои можат да живеат сами и да бидат среќни само со себе Додека некои луѓе не можат да поднесат самотија, има такви кои можат да бидат са...
Хороскоп во една реченица: Што да очекувате од 2018-та година? 2018-та година на некого ќе му донесе радост и убави моменти, на друг успех на п...
3 хороскопски знаци кои се магнет за богатство Додека едни работат напорно, прекувремено и за викенди за да заштедат некој дена...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg