4 хороскопски знаци на кои постојано нешто не им е „по мерка“
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
продавач 17-09-2021


4 хороскопски знаци на кои постојано нешто не им е „по мерка“

Сите во друштво имаме по еден човек кој постојано нешто „мрчи“ – дали местото кое сте го одбрале за излегување не е како што треба, дали тоа што задоцнивте 2 и пол минути, дали пијалакот или храната која му/ѝ ја донеле...

4-horoskopski-znaci-na-koi-postojano-nesto-ne-im-e-po-merka-001.jpg

Најчесто, оваа карактеристика им се доделува на 4 хороскопски знаци во Зодијакот:

Девица

Како вечни перфекционисти, едноставно не може да си помогнат. Имаат способност да најдат влакно во апсолутно секоја ситуација. Маните ги гледаат пред добрите работи. Не го кријат своето мислење, па дури и кога тоа може да ја наруши целокупната атмосфера.

Рак

Раковите први приговараат, но не злонамерно. Тие едноставно не може да ги задржат сите емоции во себе. Ако нешто им пречи, сметаат дека ако не го кажат гласно – нема да се промени и поправи.

Скорпија

Скорпиите сакаат да бидат во позиција на лидери и кога работите ќе им излезат од контрола – нема многу да се воздржуваат. Тогаш почнуваат да наоѓаат маани. Брутално се искрени и во налетот на емоции не сфаќаат дека може да повредат.

Водолија

Водолиите се сериозни интелектуалци кои сакаат долги расправи во кои го изнесуваат своето мислење. Кога ќе се пожалат на нешто, тоа го прават со надеж дека ќе влезат во објаснување со сите кои мислат поинаку.

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

3 хороскопски знаци кои се магнет за богатство Додека едни работат напорно, прекувремено и за викенди за да заштедат некој дена...
2 хороскопски знака кои се најдобри брачни партнери Кој хороскопски знак е најпосветен на домашните обврски, кој на романтиката, кој...
3 хороскопски знаци кои можат да живеат сами и да бидат среќни само со себе Додека некои луѓе не можат да поднесат самотија, има такви кои можат да бидат са...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg