Каков е секој хороскопски знак по раскинувањето – во една реченица?


Каков е секој хороскопски знак по раскинувањето – во една реченица?

Ниту еден пар не ја раскинува врската подеднакво исто, а тоа делумно зависи од самиот однос, од карактерот, а некои би рекле и од хороскопскиот знак...

kakov-e-sekoj-horoskopski-znak-po-raskinuvanjeto-vo-edna-recenica-001_resize.jpg

Ако им веруваме на астролозите, секој хороскопски знак се однесува различно по раскинувањето. Колку е точно?

Овен – Раскинува на брзина, но моли за да му простат 3 месеци подоцна.

Бик – Веднаш го менува статусот во слободен и го блокира бившиот партнер на социјални мрежи.

Близнаци – Наоѓа нова љубов со брзината на светлината и негира дека некогаш се познавале со бившиот.

Рак – Останува најдобар пријател со бившиот.

Лав – Во истиот момент ги фрла сите работи од бившиот партнер и прави генералка на спомените.

Девица – Ги врти сите пријатели против бившиот партнер и го прогонува од сите страни.

Вага – Вели дека е готово, но сфаќа дека во истиот момент се предомислува и е неодлучна.

Скорпија – Ги буши гумите на автомобилот на бившиот партнер и прави максимална штета.

Стрелец – Предлага отворена врска без проблем.

Јарец – Прифаќа некоја работа на подалечно место од дома за да отиде што подалеку од разочарувањето.

Водолија – „Би сакал/а да останеме пријатели...“ е нивната фраза.

Риби – Ве обвинува додека не чувствувате грижа на совест дека вие сте виновни што љубовта се распаднала.

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Хороскоп во една реченица: Што да очекувате од 2018-та година? 2018-та година на некого ќе му донесе радост и убави моменти, на друг успех на п...
Секој хороскопски знак има еден ирационален страв кој не може да го надмине – кој е вашиот? Секој човек има по некој ирационален страв кој не претставува сериозна опасност,...
Еден хороскопски знак кој секоја жаба ја претвора во принц Алфа жена, амбициозна, дисциплинирана, организирана, трпелива, одговорна, одлучн...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg