5 хороскопски парови кои се подобри пријатели, отколку партнери
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
продавач 17-09-2021


5 хороскопски парови кои се подобри пријатели, отколку партнери

Некои комбинации на хороскопски знаци се посебно компатибилни, но сепак подобро функционираат како пријатели, отколку во врска.

5-horoskopski-znaci-koi-se-podobri-prijateli-otkolku-partneri-001_resize.jpg

За да не „заглавувате“ во врски без иднина, односно врски кои е подобро да останат само пријателства, проверете го списокот:

Близнаци и Овен

Љубовната врска никогаш нема да се оствари бидејќи и двата знака имаат многу незамисливи и несекојдневни идеи кои е тешко да ги реализираат како пар, но затоа како пријатели може да направат чуда.

Сакаат да навлегуваат во длабоки расправии и дискусии, што ако се случува секојдневно, знае да биде емоционално исцрпувачки.

Рак и Риби

По природа се сродни души, ја ценат емоционалната искреност, па пријателството помеѓу нив доаѓа инстинктивно.

Но, и на двата знаци им треба неверојатна емоционална поддршка, па тоа барање на големи резерви на разбирање, кога – тогаш пука.

Бик и Јарец

Ако постојат два знаци кои најцврсто стојат на земја, тогаш тоа се Бикот и Јарецот. Точно знаат како ги сакаат работите и иако другите ги нервира нивната опседнатост за детали, тие уживаат во неа.

Во романтичните односи е тешко да внесат рамнотежа во секојдневието, бидејќи не се склони на компромиси и жртви.

Лав и Стрелец

Спојот на два огнени знаци е секогаш експлозивен, но иако страсно се привлекуваат, спарувањето на Лав и Стрелец може да биде сериозен извор на конфликти и бурни кавги.

Длабоката поврзаност најдобро ја негуваат низ пријателство, во кое нема потреба да се борат за доминација.

Девица и Скорпија

И Девиците и Скорпиите сакаат да ги држат плановите во тајност, па тоа премолчување сериозно може да направи љубовни проблеми.

Од друга страна, резервираноста и тишината може да се негуваат низ долгогодишно пријателство, без притоа да се претерува со навлегување во личниот простор.

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

3 хороскопски знаци кои можат да живеат сами и да бидат среќни само со себе Додека некои луѓе не можат да поднесат самотија, има такви кои можат да бидат са...
3 хороскопски знаци кои се магнет за богатство Додека едни работат напорно, прекувремено и за викенди за да заштедат некој дена...
3-те хороскопски знаци кои апсолутно секогаш се во право (според нив) Со нив е тешко да се дискутира затоа што тие секогаш мислат дека знаат сѐ и знаа...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg