„Дволична си“ – Реченици со кои 100% ќе ги налутите хороскопските Близнаци
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
продавач 17-09-2021


„Дволична си“ – Реченици со кои 100% ќе ги налутите хороскопските Близнаци

Ниту еден хороскопски знак не е толку комплексен како Близнаците.

dvolicna-si-recenici-so-koi-100-ke-gi-nalutite-bliznacite-001.jpg

Непредвидливи, динамични и љубопитни – Близнаците се мајстори во комуникација и со нив никогаш нема да ви пресушат темите за разговор.

Ваше е само да внимавате да не ги употребите следниве 4 реченици, за да не го разбудите „лошиот Близнак“ во нив:

1. „Дволичен/на си“

За нив се врзува митот дека се дволични и често се перципираат како човек кој едно ви кажува во лице, а прави друго во реалноста. Меѓутоа, не се работи за дволичност, туку за брзи промени во размислувањето.

Близнаците буквално во секунда може да го променат размислувањето и однесувањето, што на многумина им е незамисливо.

2. „Време е да станеш посериозен/а“

Друштвени, зборливи, духовити и шармантни, полни со енергија – Близнаците сакаат да живеаат со 100 на час и се плашат од рутината.

Не е ваше да им кажувате да се смират или „осериозат“, бидејќи не се несериозни, туку само сакаат да живеат различно секој ден.

dvolicna-si-recenici-so-koi-100-ke-gi-nalutite-bliznacite-2.jpg

3. „Премногу трачариш“

Близнаците веднаш ќе ви кажат дека тоа не е озборување, туку разговор, споделување на информации. И во право се.

Секогаш се сведоци на забавни случки кои кога ќе седнете на кафе – очекувано е да ви ги раскажат.

4. „Фокусирај се на една работа“

Со оваа реченица го погодувате Близнакот во слаба точка. Тие веруваат дека се сјајни во мултитаскинг и можат да „седат на повеќе столчиња истовремено.“

Вистина е дека работите бргу им досадуваат, па сакаат да имаат повеќе опции отворено.

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

3 хороскопски знаци кои се магнет за богатство Додека едни работат напорно, прекувремено и за викенди за да заштедат некој дена...
2-та хороскопски знаци кои најлесно ќе ги излажете и 3-те за кои добро ќе се помачите Кој хороскопски знак ќе го излажете без проблем, а кој нема шанси да ви поверува...
3 хороскопски знаци кои можат да живеат сами и да бидат среќни само со себе Додека некои луѓе не можат да поднесат самотија, има такви кои можат да бидат са...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg