Овенот е херој, Бикот се смрзнува - Како секој хороскопски знак се справува со кризни ситуации?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
продавач 17-09-2021


Овенот е херој, Бикот се смрзнува - Како секој хороскопски знак се справува со кризни ситуации?

Како реагирате во алармантни и кризни ситуации? Дали сте човек од акција или се смрзнувате? Паничите или смирено пристапувате кон проблемот?

ovenot-e-heroj-bikot-se-smrznuva-kako-sekoj-horoskopski-znak-se-spravuva-so-krizni-situacii-01.png

Хороскопот има одговор и на овие прашања. Очигледно начинот на кој реагирате во кризни ситуации зависи од хороскопскиот знак.

Па, проверете – кој каков човек е? На кого може да се потпрете во алармантна ситуација, а кој ќе се избезуми повеќе од вас?

Овен

Ве води адреналинот и во добра форма сте дури и во итни ситуации. Вие сте херојот кој се впушта во акција.

Бик

Не поднесувате лесно промени и неочекувани ситуации. Во итни и алармантни моменти – се смрзнувате. Тешко се стабилизирате и не знаете што да правите.

Близнаци

Не се плашите да ги преземете потребните чекори ако нешто тргне наопаку. Прво ќе се спасите себеси, а потоа можеби ќе се погрижите за другите.

Рак

Вие сте решавач на проблеми кој повеќе се грижи за другите. Ако некој ваш сакан е во опасност, ќе направите што и да треба за да помогнете и ништо нема да ве деконцентрира.

Лав

Може да имате мини нервни сломови на секоја ситница, но за некое чудо, во итни и алармантни ситуации вие сте смирени. Со ладна глава ќе го преземете водството.

Девица

Вие се човек што се грижи за секоја ситница и размислува однапред, па нема нешто што многу може да ве начека неподготвени. Веќе имате смислено решение за секое сценарио и знаете што да правите.

Уште 6 хороскопски знаци на следната страна...Би можело да ве интересира:

Хороскоп во една реченица: Што да очекувате од 2018-та година? 2018-та година на некого ќе му донесе радост и убави моменти, на друг успех на п...
3 хороскопски знаци кои можат да живеат сами и да бидат среќни само со себе Додека некои луѓе не можат да поднесат самотија, има такви кои можат да бидат са...
3-те хороскопски знаци кои апсолутно секогаш се во право (според нив) Со нив е тешко да се дискутира затоа што тие секогаш мислат дека знаат сѐ и знаа...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg