Што му е потребно на секој хороскопски знак кога има ужасен ден?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
продавач 17-09-2021


Што му е потребно на секој хороскопски знак кога има ужасен ден?

Лав – да бидат потсетени за нивните квалитети… Лавовите најчесто се полни со самодоверба, но на лоши денови не е така. Тогаш мора да ги потсетите дека се силни и да им помогнете да се сетат на нивните силни страни.

shto-mu-e-potrebno-i-sekoj-horoskopski-znak-koga-ima-uzhasen-den--01.jpg

Секој на различен начин се справува со животните бури. Некој сака да побегне од сè, друг да плаче на рамото од пријателите.

Што му е потребно на секој хороскопски знак кога има ужасен ден?

Овен – да прават некоја физичка активност

За да ги излечат фрустрациите потребно е да прават нешто, без разлика дали тоа е трчање, готвење или секс. Само на овој начин можат да се ослободат од стресот и да го променат расположението на подобро.

Бик – да се разгалат себеси

Мора да се потпрат на својот издувен вентил, односно на тоа што ги прави среќни. Чаша вино или пак СПА третман, тие самите знаат најдобро. Само вака успеваат да се релаксираат по тежок ден.

Близнаци – да контактираат со пријателите

Тие сакаат да зборуваат со своите пријатели, да споделат што ги мачи и да се чувствуваат поврзано со нив. На овој начин почнуваат да мислат на нешто друго и расположението им се подобрува.

Рак – прегратка со саканата личност

Тие обично се грижат за другите и многу им е тешко да кажат кога тие самите имаат проблем. Емоциите можат да ги изнесат само пред саканата личност на која безрезервно ѝ веруваат. Тогаш лек за нив е прегратка.

Лав – да бидат потсетени за нивните квалитети

Лавовите најчесто се полни со самодоверба, но на лоши денови не е така. Тогаш мора да ги потсетите дека се силни и да им помогнете да се сетат на нивните силни страни. Во тие мигови за нив е најважно да знаат дека другите луѓе ја гледаат нивната големина.

Девица – да се фокусираат на тоа дека остатокот од денот може да биде одличен

Тие имаат поинаков пристап од другите, сакаат набрзина да ги проголтаат лошите работи и брзо да продолжат понатаму. Свесни се дека некои негативни настани не можат да ги променат, но се трудат максимално да го искористат останатиот дел од времето.

Уште 6 хороскопски знаци на следната страна...



Би можело да ве интересира:

Хороскоп во една реченица: Што да очекувате од 2018-та година? 2018-та година на некого ќе му донесе радост и убави моменти, на друг успех на п...
3 хороскопски знаци кои можат да живеат сами и да бидат среќни само со себе Додека некои луѓе не можат да поднесат самотија, има такви кои можат да бидат са...
3 хороскопски знаци кои се магнет за богатство Додека едни работат напорно, прекувремено и за викенди за да заштедат некој дена...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg