3 хороскопски знаци за кои август ќе биде тежок


3 хороскопски знаци за кои август ќе биде тежок

Астролозите велат дека август ќе биде многу специфичен месец за дел од хороскопските знаци.

3-horoskopski-znaci-za-koi-avgust-ke-bide-tezok-001.jpg

Кои 3 хороскопски знаци треба да бидат посебно внимателни за да не ги почувствуваат негативните последици на август на своја кожа?

Бик

Овој последен летен месец за Биковите ќе биде посебно напорен. Кариерата ќе оди по својот тек, но ве очекуваат многу бурни кавги со колегите и претпотавените.

Еден од колегите посебно ќе ви создава главоболки. Едноставно што и да направите – тој ќе има замерка.

Совет: Доколку можете, поместете го прагот на толеранција и само чекајте го крајот на месецот. Тогаш работите драстично ќе олеснат.

Близнаци

На работа ќе бидете преоптоварени, ќе ви се даваат невозможни задачи и рокови кои нема да можете да ги исполните.

Размислете дали да побарате помош. Целиот затворен круг и неможноста да најдете соодветно решение ќе ви создава тензија која ќе се префрли и на љубовниот живот.

Совет: Обидете се да ги сочувате нервите и да не ги истурате работните нервози на партнерот, бидејќи и тој е пред пукање.

Девица

Неповолен месец за финансии и пари. Грижите врзани со трошоците максимално ќе ве исцрпат.

Штом тргнете еден чекор напред, ќе почувствувате дека се враќате три чекори наназад. Не дозволувајте да започнете процес на самодеструкција. Кога сте најслаби, најлесно е да ве нападнат.

Совет: Кога ќе почувствувате налет на енергија во август, не ја пропуштајте шансата да направите нешто корисно, бидејќи ова ќе бидат ретки ситуации.

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

3 хороскопски знаци кои се магнет за богатство Додека едни работат напорно, прекувремено и за викенди за да заштедат некој дена...
2-та хороскопски знаци кои најлесно ќе ги излажете и 3-те за кои добро ќе се помачите Кој хороскопски знак ќе го излажете без проблем, а кој нема шанси да ви поверува...
3 хороскопски знаци кои важат за најсуеверни Не им е проблем да заобиколат само за да не помине црна мачка пред нив, на петок...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg