Причината поради која секој хороскопски знак става крај на врските


Причината поради која секој хороскопски знак става крај на врските

Стрелец - Мрзеливост. Тие постојано се во потрага по новата, голема авантура и ако сте мрзеливи и не држите чекор со нив, најверојатно ќе продолжат понатаму без вас. Потребна им е личност со исто енергетско ниво како нив.

prichinata-poradi-koja-sekoj-horoskopski-znak-stava-kraj-na-vrskite-01.jpg

Што не поднесува секој хороскопски знак кога станува збор за љубовната врска? Која карактеристика кај партнерите ги оттурнува хороскопските знаци?

Кој мрази лаги, кој негативност, а кој монотонија?

Причината поради која секој хороскопски знак става крај на врските:

Овен

Приговарање – сакаат простор, слобода и не толерираат некој постојано да им приговара и да ги гуши. Екстремно се независни и сакаат да имаат живот и на страна од врската.

Бик

Непочит – горди се на себе и секој што ќе им покаже непочит го исфрлаат од животот. Имаат високи критериуми за тоа како партнерот треба да ги третира.

Близнаци

Изолираност – не можат да бидат со личност која е несоцијална, која нема многу пријатели и која води монотон живот без забавни случувања.

Рак

Емоционална недостапност – не можат да бидат со некој кој е резервиран и крие работи и емоции, едноставно мразат тајни и затворени луѓе.

Лав

Срамежливост – тие секогаш се во центарот на вниманието и не можат да бидат со личност што мрази внимание или пак сака да им го украде по секоја цена, нив сè им се врти околу самодовербата.

Девица

Неамбициозност – нив главен фокус им е кариерата и напредокот и сакаат партнер кој ќе ги инспирира и како и тие ќе има високи цели и големи соништа.

Уште 6 хороскопски знаци на следната страна...Би можело да ве интересира:

Хороскоп во една реченица: Што да очекувате од 2018-та година? 2018-та година на некого ќе му донесе радост и убави моменти, на друг успех на п...
Секој хороскопски знак има еден ирационален страв кој не може да го надмине – кој е вашиот? Секој човек има по некој ирационален страв кој не претставува сериозна опасност,...
Овен – чекање ред, Девица – гласно зборување на телефон: Што најмногу ги нервира хороскопските знаци... Секој човек има нешто што го вади од такт, а хороскопот открива што е тоа што на...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg