Како секој хороскопски знак се справува со поразите во животот?


Како секој хороскопски знак се справува со поразите во животот?

Овен - Поразите ви се мотивација да се обидете повторно. Сакате да им докажете на сите дека грешат во врска со вас.

kako-sekoj-horoskopski-znak-se-spravuva-so-porazite-vo-zhivotot-01.jpg

Како реагираат хороскопските знаци на поразите во животот? Кој е комплетно разочаран, а кој продолжува посилен од претходно?

Како секој хороскопски знак се справува со поразите во животот:

Овен

Поразите ви се мотивација да се обидете повторно. Сакате да им докажете на сите дека грешат во врска со вас.

Бик

Се чувствувате многу лошо, се прашувате дури зошто воопшто се обидувавте.

Близнаци

Нервозни сте затоа што мислите дека требаше да успеете. Сметате дека не е фер што доживеавте неуспех.

Рак

Не сте изненадени од неуспехот. Секогаш го очекувате најлошото, но сепак кога ќе се случи пак се разочарувате.

Лав

Ве иритираат сите луѓе околу вас кои успеале, но токму љубомората кон нив го вади најдоброто од вас.

Девица

Анализирате што тргнало на лошо за да не ги направите истите грешки во иднина. Учите од искуствата.

Уште 6 знаци на следната страна...Би можело да ве интересира:

Хороскоп во една реченица: Што да очекувате од 2018-та година? 2018-та година на некого ќе му донесе радост и убави моменти, на друг успех на п...
3 хороскопски знаци кои се магнет за богатство Додека едни работат напорно, прекувремено и за викенди за да заштедат некој дена...
3-те хороскопски знаци кои апсолутно секогаш се во право (според нив) Со нив е тешко да се дискутира затоа што тие секогаш мислат дека знаат сѐ и знаа...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg