5 хороскопски знаци кои најлесно се „одљубуваат“


5 хороскопски знаци кои најлесно се „одљубуваат“

Не им е проблем да излезат дури и од долгогодишната врска во која вложиле време и трпение, ако нема љубов.

5-horoskopski-znaci-koi-najlesno-se-odljubuvaat-001.jpg

Дали и вашиот знак е на листата?

Девица

Девиците најлесно се откажуваат од партнерот кој повеќе не им одговара, бидејќи се водат по разумот, а не емоциите. Дури и во моментите на страст нема да потклекнат и да ја гледаат врската низ розови очила.

Вагa

Како што се неодлучни во останатите сфери на животот, така се и во љубовта. Имаат склоност да ветуваат брда и долини, а веќе следниот ден да се оладат, ако од нив има преголемо очекување.

Водолија

На Водолиите љубовта не им е силна страна, бидејќи се непредвидливи. Познати се по своите спонати одлуки, па дури и раскинувањето не може да се предвиди. Сакаат слобода и во нејзино име се откажуваат од врските.

Овен

На Овните работите бргу им досадуваат, бидејќи сакаат да ловат, но потоа се ладат. Склони се на брзо скокање од една во друга врска, па притоа немаат време да проценат дали партнерот им одговара. Тоа го сфаќаат предоцна.

Стрелец

Стрелците обично не се задоволни од ништо и никого. Забавни се како пријатели, но не и како партнери. Може да ве остават на цедило во најкритичните ситуации, ако се појави позабавна прилика.

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Кој хороскопски знак најбрутално ќе ви го скрши срцето во животот? Пред да се вљубите до уши или да ја официјализирате врската, можеби е добро да с...
Хороскопски знаци со кои сигурно ќе се расправате ако сте во врска Постојат луѓе кои по секоја цена сакаат да избегнат конфлит, но ги има и оние ко...
Најголемата љубовна грешка која ја правите, според хороскопскиот знак Секој од нас направил барем една грешка поради која некоја врска пропаднала или ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg