За што најмногу лаже секој хороскопски знак?


За што најмногу лаже секој хороскопски знак?

Риби - Лажете во врска со својот љубовен живот. Се преправате дека сте среќни за да не добивате непосакувани совети од околината.

za-shto-najmnogu-lazhe-sekoj-horoskopski-znak-01.jpg

Кој ги крие проблемите со финансиите, кој несреќните случувања на љубовен план, а кој пак своето минато?

Што кријат хороскопските знаци? За што лажат најмногу?

Овен

Лажете во врска сo тоа како се чувствувате, односно се преправате дека сè е во ред дури и кога „умирате“ однатре.

Бик

Лажете во врска со тоа зошто не можете да присуствувате на некоја средба или забава. Измислувате оправдувања за да останете сами дома.

Близнаци

Лажете во врска со вашето минато. Не сакате луѓето да ве судат за работите кои ги правевте кога бевте млади и брзоплети.

Рак

Лажете дека ви се допаѓа нечиј стајлинг или фризура. Ја криете вистината затоа што не сакате да повредите некој пријател или член на семејството.

Лав

Лажете во врска со тоа во кого сте вљубени. Емоциите ги чувате за себе затоа што не сакате да бидете повредени.

Девица

Лажете во врска со вашите искуства. Се преправате дека знаете и дека сте искусиле повеќе работи од што навистина сте за да напредувате или да постигнете нешто.

Уште 6 хороскопски знаци на следната страна...Би можело да ве интересира:

Хороскоп во една реченица: Што да очекувате од 2018-та година? 2018-та година на некого ќе му донесе радост и убави моменти, на друг успех на п...
3 хороскопски знаци кои можат да живеат сами и да бидат среќни само со себе Додека некои луѓе не можат да поднесат самотија, има такви кои можат да бидат са...
3 хороскопски знаци кои се магнет за богатство Додека едни работат напорно, прекувремено и за викенди за да заштедат некој дена...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg