Хороскопски знаци со кои сигурно ќе се расправате ако сте во врска


Хороскопски знаци со кои сигурно ќе се расправате ако сте во врска

Постојат луѓе кои по секоја цена сакаат да избегнат конфлит, но ги има и оние кои во секој разговор наоѓаат причина за кавга.

horoskopski-znaci-so-koi-sigurno-ke-se-karate-ako-ste-vo-vrska-001.png

Овие хороскопски знаци важат за тврдоглави во расправиите, па ако сте во врска со нив, подгответе се за секојдневно карање:

Лав

Лавовите се жестоки и болно искрени. Најопасни се затоа што имаат потреба секогаш да бидат во право.

Сакаат да бидат во предност, да бидат во право, па не бираат место и зборови кога сакаат да си го искажат мислењето, дури и по цена да го повредат партнерот.

Близнаци

Близнаците тврдоглаво сакаат да се во право. Нивната шеговита природа обично им ја крие онаа страна каде секогаш имаат некоја замерка.

Иако се помеѓу најпаметните во Зодијакот, се и помеѓу најнапорните. Мораат да го кажат секое зборче што ќе им помине низ глава, без филтер.

Девица

Девиците секогаш го кажуваат она што го мислат и мразат да го гризат јазикот. Самата помисла да кажат невистина ги вознемирува.

Иако се по малку срамежливи, не дозволуваат никој да ги искористува и омаловажува. Ако имаат нешто да кажат – тоа го прават без воздржување, директно и на граница со дрско.

horoskopski-znaci-so-koi-sigurno-ke-se-karate-ako-ste-vo-vrska-2.png

Скорпија

Скорпиите едноставно не можат да молчат. Родени се како тврди ореви и не очекувајте со вас да омекнат.

Големи борци се и сакаат да се борат за она во што веруваат, дури и ако тоа не им одговара на другите. Скорпијата нема намера да прави или каже нешто што не го мисли.

Бик

Биковите се борат до сам крај, па иако се родени со многу љубов и разбирање, тоа не значи дека секогаш ќе климаат со главата и ќе велат да.

Поседуваат изразена потреба да го кажат своето мислење, а како за инает најчесто тоа е спротивно од она на толпата. Жестоко се расправаат и не преминуваат лесно дека луѓето може да имаат различни мислења.

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

3 хороскопски знаци кои можат да живеат сами и да бидат среќни само со себе Додека некои луѓе не можат да поднесат самотија, има такви кои можат да бидат са...
3 хороскопски знаци кои се магнет за богатство Додека едни работат напорно, прекувремено и за викенди за да заштедат некој дена...
3-те хороскопски знаци кои апсолутно секогаш се во право (според нив) Со нив е тешко да се дискутира затоа што тие секогаш мислат дека знаат сѐ и знаа...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg