Хороскопски знаци на кои пријателите им се поважни од партнерот


Хороскопски знаци на кои пријателите им се поважни од партнерот

Пријателство или љубов? Што е приоритет?

horoskopski-znaci-na-koi-prijatelite-im-se-povazni-od-partnerot-01.jpg

Ако ги прашате астролозите, за овие 3 хороскопски знаци важи следното правило: врската може да трае кратко, а пријателството цел живот.

Затоа, приоритет имаат пријателите, па на второ место е партнерот.

За кого станува збор?

1. Стрелец

Стрелците го мразат чувството на ограниченост и врзаност за една личност, па затоа и повеќе ги сакаат пријателските односи, кои се послободни.

Кај Стрелците речиси никогаш не преовладува љубовта, туку забавата.

2. Вага

Колку и да се во рамнотежа со сите полиња во животот, сепак Вагите имаат поголема потреба за разновидни пријатели, отколку за еден партнер.

На овој знак во никој случај не смее да му се постави ултиматум или избор од типот „јас или пријателите?“ Секогаш се пријателите.

horoskopski-znaci-na-koi-prijatelite-im-se-povazni-od-partnerot-02.jpg

3. Водолија

Водолиите не сакаат да бираат и некој да добива предност, но ако се почувствуваат ограничени или спречени во нешто од страна на партнерот, секогаш утеха ќе побараат во пријателите.

Пријателствата се помалку комплицирани од врските и затоа Водолиите ги преферираат.

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

3 хороскопски знаци кои се магнет за богатство Додека едни работат напорно, прекувремено и за викенди за да заштедат некој дена...
3 хороскопски знаци кои можат да живеат сами и да бидат среќни само со себе Додека некои луѓе не можат да поднесат самотија, има такви кои можат да бидат са...
3-те хороскопски знаци кои апсолутно секогаш се во право (според нив) Со нив е тешко да се дискутира затоа што тие секогаш мислат дека знаат сѐ и знаа...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg