Финансиски хороскоп за оваа есен - кој ќе добие покачување, кому љубовта ќе му ја уништи кариерата?


Финансиски хороскоп за оваа есен - кој ќе добие покачување, кому љубовта ќе му ја уништи кариерата?

Раковите да не се опседнуваат со големите суми пари, Девиците ќе добијат можност за напредување каква што не се пропушта. Што ве очекува на полето на финансиите и кариерата оваа есен?

skorpii-ne-dozvoluvajte-ljubovnite-problemi-da-vi-vlijaat-na-karierata-finansiski-horoskop-za-ovaa-esen-01.jpg

Во моментов астролошки гледано сме во периодот на Девицата, период кога треба да ги собереме плодовите на напорната досегашна работа или периодот на „жетвата“. Иако календарски сè уште е лето, веќе чувствуваме дека на ова годишно време му се ближи крајот.

Сега е вистинско време за работа, да се подготвиме за зимата што е пред нас. Мошне е неопходно во овој период да направиме анализа и да бидеме критични кон она што сме го направиле за да се подготвиме за престојниот период.

Според астролозите есента е време на позитивни промени, а еве што ве очекува на финансиски план:

Овен

Бурните и темпераментни Овни треба да направат пауза и да размислат добро што е она што го сакаат. Веројатно ќе може да добијат многу повеќе доколку почнат да ги разгледуваат нештата малку подлабоко. Притоа постои можност за отпочнување на сопствен бизнис и за конечно преземање на одговорноста за финансиите во свои раце.

Бик

Есента е вистинско време за Биковите. За нив, на финансиски план нештата ќе излезат подобро и од што планирале, особено кога станува збор за плановите што ги имале од поодамна. Исто така, за Биковите есента е идеален период кога ќе може да бараат покачување на платата.

Близнаци

Во моментов работите не ви одат од рака, но нема потреба да се сомневате во себеси и во околностите и постојано да се грижите. Имајте на ум дека некогаш ситуацијата може да се промени преку ноќ. Но, смиреноста и самодовербата со сигурност ќе ви донесат голем профит и повеќе пари.

Рак

Наместо постојано да се опседнувате со големи суми пари, обрнете внимание на малите износи на малите суми и на малата заработка. Обидете се да бидете внимателни со она што го имате и секако обидете се да бидете благодарни за тоа што досега сте го постигнале, а финансиската ситуација наскоро ќе ви се подобри.

Лав

За претставниците на овој хороскопски знак ова не е време за одмор, туку време за акција. Во периодов ќе ви се чини дека сè се врти околу работното место, плановите и замислените цели. За Лавовите во поглед на финансиите ова е период кога ќе ги следи вистинска среќа, но треба да бидат внимателни како ги трошат заработените пари и да ги избегнат непотребните трошоци.

Девица

На претставниците на овој хороскопски знак есента ќе им овозможи конечно да внесат некаков ред во работата и финансиите. Можно е да добиете поголеми пари за добро завршената работа, а зголемениот прилив на пари ќе овозможи да се отворат нови можности во животот. Бидете внимателни да не ги пропуштите можностите што не се случуваат секој ден.

Уште шест знаци на следната страна...Би можело да ве интересира:

Годишен хороскоп за 2017-та - Бик Тврдоглавиот, но и трпелив Бик, секогаш е подготвен да го преживее „невремето“, ...
Кои ќе бидат најсреќните денови за вашиот хороскопски знак во 2017-та? Пред нас имаме нова година, што значи нови шанси за поубави почетоци. Она што не...
Девицата ве опоменува за кодексот на облекување – какви сте на работното место според хороскопскиот ... Не сите се однесуваме исто на работното место. Некој се истакнува како одличен л...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg