Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 08-08-2022
Технолог 08-08-2022


На кои хороскопски знаци есента 2021 ќе им донесе големи промени?

Иако есента на многумина не им е најомиленото годишно време, од астролошко гледиште, за дел од хороскопските знаци ќе биде прилично среќно.

na-koi-horoskopski-znaci-esenta-2021-ke-im-donese-golemi-promeni-001.png

Што се однесува до овие 3 знаци, есента ќе биде во знакот на промените.

1. Вага

Вагата, на која ѝ е неопходна хармонија како би функционирала среќно, конечно ќе ги добие посакуваните часови и моменти во пар со партнерот.

Но, оваа есен нешто ќе се промени и Вагата ќе почне многу повеќе да размислува за сопствените потреби, желби и својата слобода.

Тоа би можело да доведе до бројни кавги, па и прекин на врската. Меѓутоа, новата Вага која ја сака и цени слободата, брзо ќе најде нов партнер кој ќе ѝ одговара.

2. Близнаци

Близнаците ја сакаат својата слобода, па затоа ќе биде изненадувачки што оваа есен директно и јавно ќе изразуваат љубов.

Одеднаш оддалечените Близнаци ќе дојдат во рамнотежа со своите емоции. Ќе покажат отворено и смирено однесување.

Есента е вистинско време кога Близнаците ќе имаат време малку да се смират од авантурите и да ги наполнат батериите за зимата која следи.

3. Стрелец

На есен Стрелецот конечно ќе може да ги фрли спомените во море. Конечно ќе заврши со минатото, кое е клучот за да го пронајде патот до себе.

Стрелецот ќе ужива во својата слобода, без преголеми промени на ова поле, па независноста ќе му донесе многу новости до крајот на сезоната.

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Сезона на Близнаци – зошто ги обожаваме и дали навистина се толку дволични според зодијакот? За нив е прилепена етикетата „дволични“, но работите не се баш така едноставни к...
Еден хороскопски знак кој ви е совршен љубовен партнер (и ќе направите многу пари со него) Кога бираме партнер мошне важно ни е да избереме личност што ќе нè поддржува и т...
4 хороскопски знаци кои се вистински „мамини мази“ Мајката е посебно суштество во животот на секој човек и без разлика колку години...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg