Една омилена секс поза на секој хороскопски знак (и зошто токму таа)


Една омилена секс поза на секој хороскопски знак (и зошто токму таа)

Биковите ја обожаваат секс-позата „Перек“ затоа што е удобна, мошне сензуална и им овозможува поголема пенетрација.

edna-omilena-seks-poza-na-sekoj-horoskopski-znak-i-zoshto-tokmu-taa-01.jpg

Која е омилена секс поза на секој хороскопски знак? Британскиот астролог Венди Вилијамс (27) за DailyMail говори на темата.

Омилена секс поза според хороскопскиот знак:

Овен – Ножички

Овните се забавни, енергични и импулсивни. Тие сакаат да пробаат сè барем еднаш или двапати доколку им се допаѓа.

За нив е интересна позата „ножички“ затоа што додека се со партнерот можат да се впуштат во „валкани разговори“ и  ја одржуваат акцијата забавна и интересна. 

britanski-astrolog-otkriva-koja-e-omilenata-seks-poza-na-sekoj-horoskopski-znak-16.jpg

Бик – Перек

Биковите сакаат сензуалност, стабилност и сигурност, а за нив за нешто да се претвори во задоволство – треба да биде удобно.

Свилени чаршави, рози, свеќи и вкусен оброк се задолжителни пред страсна вечер. Идеална поза за нив е „перек“ позата, која нуди стимулација на клиторисот.

edna-omilena-seks-poza-na-sekoj-horoskopski-znak-i-zoshto-tokmu-taa-.jpg

Близнаци – Која било секс поза пред огледало

Близнаците се мошне самоуверени и сакаат да се гледаат себеси пред огледало.

Така ги обожаваат сите секс-пози што им овозможуваат да се видат себеси од секој агол.

britanski-astrolog-otkriva-koja-e-omilenata-seks-poza-na-sekoj-horoskopski-znak-03.jpg

Рак – Лажичка

За Раковите сексот треба да биде удобен и да е одраз на нивната длабока поврзаност со партнерот.

Тие ја обожаваат позата „Лажичка“ во која слободно може да се впуштат, откако комфорно изгледале некој филм со партнерот.

britanski-astrolog-otkriva-koja-e-omilenata-seks-poza-na-sekoj-horoskopski-znak-11.jpg

Лав – Секс на столче

За Лавовите сексот треба да биде безобразен, експресивен, страствен и драматичен. Тие сакаат да бидат во главниот фокус и во фокусот на партнерот.

За нив е одличен сексот на столче, затоа што им овозможува да застанат и да бидат главна ѕвезда во шоуто.

britanski-astrolog-otkriva-koja-e-omilenata-seks-poza-na-sekoj-horoskopski-znak-09.jpg

Девица – Тантра секс

Како и за сè друго, така и во сексот за Девиците најважни се деталите. Тие не се плашат да ги забават нештата, за нив сексот е маратон, а не спринт трка.

Според нив тантра сексот е процес за поврзување со душата на партнерот и овозможува размена на нежности и допири.

britanski-astrolog-otkriva-koja-e-omilenata-seks-poza-na-sekoj-horoskopski-znak-06.jpg

Уште шест знаци на следната страна...Би можело да ве интересира:

3 хороскопски знаци кои можат да живеат сами и да бидат среќни само со себе Додека некои луѓе не можат да поднесат самотија, има такви кои можат да бидат са...
3 хороскопски знаци кои се магнет за богатство Додека едни работат напорно, прекувремено и за викенди за да заштедат некој дена...
Хороскоп во една реченица: Што да очекувате од 2018-та година? 2018-та година на некого ќе му донесе радост и убави моменти, на друг успех на п...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg