Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 08-08-2022
Технолог 08-08-2022


Една омилена секс поза на секој хороскопски знак (и зошто токму таа)

Биковите ја обожаваат секс-позата „Перек“ затоа што е удобна, мошне сензуална и им овозможува поголема пенетрација.

edna-omilena-seks-poza-na-sekoj-horoskopski-znak-i-zoshto-tokmu-taa-01.jpg

Која е омилена секс поза на секој хороскопски знак? Британскиот астролог Венди Вилијамс (27) за DailyMail говори на темата.

Омилена секс поза според хороскопскиот знак:

Овен – Ножички

Овните се забавни, енергични и импулсивни. Тие сакаат да пробаат сè барем еднаш или двапати доколку им се допаѓа.

За нив е интересна позата „ножички“ затоа што додека се со партнерот можат да се впуштат во „валкани разговори“ и  ја одржуваат акцијата забавна и интересна. 

britanski-astrolog-otkriva-koja-e-omilenata-seks-poza-na-sekoj-horoskopski-znak-16.jpg

Бик – Перек

Биковите сакаат сензуалност, стабилност и сигурност, а за нив за нешто да се претвори во задоволство – треба да биде удобно.

Свилени чаршави, рози, свеќи и вкусен оброк се задолжителни пред страсна вечер. Идеална поза за нив е „перек“ позата, која нуди стимулација на клиторисот.

edna-omilena-seks-poza-na-sekoj-horoskopski-znak-i-zoshto-tokmu-taa-.jpg

Близнаци – Која било секс поза пред огледало

Близнаците се мошне самоуверени и сакаат да се гледаат себеси пред огледало.

Така ги обожаваат сите секс-пози што им овозможуваат да се видат себеси од секој агол.

britanski-astrolog-otkriva-koja-e-omilenata-seks-poza-na-sekoj-horoskopski-znak-03.jpg

Рак – Лажичка

За Раковите сексот треба да биде удобен и да е одраз на нивната длабока поврзаност со партнерот.

Тие ја обожаваат позата „Лажичка“ во која слободно може да се впуштат, откако комфорно изгледале некој филм со партнерот.

britanski-astrolog-otkriva-koja-e-omilenata-seks-poza-na-sekoj-horoskopski-znak-11.jpg

Лав – Секс на столче

За Лавовите сексот треба да биде безобразен, експресивен, страствен и драматичен. Тие сакаат да бидат во главниот фокус и во фокусот на партнерот.

За нив е одличен сексот на столче, затоа што им овозможува да застанат и да бидат главна ѕвезда во шоуто.

britanski-astrolog-otkriva-koja-e-omilenata-seks-poza-na-sekoj-horoskopski-znak-09.jpg

Девица – Тантра секс

Како и за сè друго, така и во сексот за Девиците најважни се деталите. Тие не се плашат да ги забават нештата, за нив сексот е маратон, а не спринт трка.

Според нив тантра сексот е процес за поврзување со душата на партнерот и овозможува размена на нежности и допири.

britanski-astrolog-otkriva-koja-e-omilenata-seks-poza-na-sekoj-horoskopski-znak-06.jpg

Уште шест знаци на следната страна...Би можело да ве интересира:

5-те хороскопски знаци кои најмногу сакаат да се фалат Близнаци: Тие се многу социјални, сакаат забави, но и покажување на својот стату...
5-те хороскопски знаци кои мразат правила (со нив е најтешко, но и најзабавно) Стрелец - Тие сакаат возбуда и авантура и мразат листи со правила. Сакаат да се ...
5-те хороскопски знаци кои сакаат да се победници секогаш и секаде Јарец - Тие имаат победнички дух. Екстремно се натпреварувачки настроени и преди...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg