Во една реченица каква е сродната душа на секој хороскопски знак


Во една реченица каква е сродната душа на секој хороскопски знак

Стрелец - Некој кој ги смее до солзи и е оптимист кој го сака животот, исто како и тие, едноставно сакаат денот да им започнува со насмевка.

vo-edna-rechenica-kakva-e-srodnata-dusha-na-sekoj-horoskopski-znak-01.jpg

Каква личност им е потребна на хороскопските знаци за да се чувствуваат целосно? Што очекуваат од нивната сродна душа?

Во една реченица каква е сродната душа на секој хороскопски знак:

Овен

Некој кој ќе им биде „партнер во сите злосторства“, односно некој кој е возбудлив исто како и тие и сака да пробува нови работи и со кој животот ќе им биде заедничка авантура.

Бик

Некој кој ги поддржува 100%, кој ќе направи да се чувствуваат сигурно за да си ја отворат душата и ќе направи да се чувствуваат сакани без разлика на сè.

Близнаци

Некој кој ќе биде нивна втора половина, односно е љубопитен и страстен за животот исто како и тие и со кој ќе бидат добар тим.

Рак

Некој кој прави да чувствуваат дека се безусловно сакани, кој им дава мотивација за живот и прави постојано да имаат чувство дека некој се грижи за нив.

Лав

Некој кој прави да се чувствуваат како ѕвезди, односно дека се посебни и дека се вредни за восхит, некој кој ќе им дели комплименти за што сè постигнале во животот.

Девица

Некој кој ќе ги сака такви какви што се и што ќе го цени трудот и енергијата кои тие ги вложуваат во врската.

Уште 6 хороскопски знаци на следната страна...Би можело да ве интересира:

Хороскоп во една реченица: Што да очекувате од 2018-та година? 2018-та година на некого ќе му донесе радост и убави моменти, на друг успех на п...
Кои се вашите карактеристики според месецот во кој сте родени? Секој човек е различен и има нешто по што се разликува од останатите, но благода...
3 хороскопски знаци кои можат да живеат сами и да бидат среќни само со себе Додека некои луѓе не можат да поднесат самотија, има такви кои можат да бидат са...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg