Скорпијата нема да ве остави дури и кога најмногу страда - Најголемата тајна на секој од знаците


Скорпијата нема да ве остави дури и кога најмногу страда - Најголемата тајна на секој од знаците

Преплавени сме со факти од светот на астрологијата, па понекогаш мислиме дека знаеме апсолутно сè за хороскопските знаци. Сепак, не можеме секогаш да ја предвидиме секоја нивна постапка, што е сосема нормално.

Najgolemata-tajna-na-sekoj-od-znacite-01.jpg

Која е најголемата тајна која ја крие секој од знаците во себе?

Овен

Овните ќе застанат на вашата страна само поради љубовта и лојалноста што ги чувствуваат кон вас. Нивното мислење може драстично да се разликува од вашето, но тоа нема да го покажат во јавност пред другите и нема да ве остават на милост и немилост на толпата која сака да ве линчува.

Бик

Кога најмалку очекувате, во најтешките момент, Бикот ќе го надмине инаетот и ќе дојде да ве прегрне и да ви го понуди своето рамо за плачење. Бикот е добар слушател кој нема да ве прекинува и ќе ви даде добронамерен и реален совет кој најдобро ќе биде да го послушате.

Близнаци

Иако изгледаат среќно и весело однадвор, на Близнаците срцето им било скршено толку многу пати што престанале веќе да бројат. Зад сета таа весела фасада се кријат тажни луѓе кои се подготвени да го свртат и другиот образ кога некој им удира шлаканица, сè во име на мирот во куќата.

Рак

Емотивните Ракови се истовремено и многу силни. Тие ќе ја прифатат вината доколку сметаат дека на тој начин некако ќе ви помогнат. Подготвени се да го жртвуваат угледот и честа, сè во име на љубовта кон најблиските.

Лав

Лавот е тип на човек кој нема да крене раце од вас, па макар тоа го убило. Ќе се бори за вас до последниот здив, дури и кога ќе слушне некои непријатни зборови зад својот грб кои сте ги упатиле во момент на афект.

Девица

Како вистински дипломати кои се однесуваат префинето дури и со зборовите, Девиците или ќе ја премолчат вистината или пак ќе ја замаскираат со цел да не се почувствувате навредено или омаловажено.

Продолжува на следната страна... Би можело да ве интересира:

Најголемата иронија кај секој хороскопски знак Сите 12 знаци во Зодијакот си имаат темна, иронична страна која вешто се обидува...
Една важна лекција која можете да ја научите од секој хороскопски знак Секој од знаците поседува исклучително позитивни квалитети кои ги рефлектира врз...
Овие знаци простуваат сè и на сите – дали сте еден од нив? Доколку сте од оние луѓе кои не простуваат лесно, овие 4 знаци го докажуваат спр...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg