Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 08-08-2022
Технолог 08-08-2022


Скорпијата нема да ве остави дури и кога најмногу страда - Најголемата тајна на секој од знаците

Преплавени сме со факти од светот на астрологијата, па понекогаш мислиме дека знаеме апсолутно сè за хороскопските знаци. Сепак, не можеме секогаш да ја предвидиме секоја нивна постапка, што е сосема нормално.

Najgolemata-tajna-na-sekoj-od-znacite-01.jpg

Која е најголемата тајна која ја крие секој од знаците во себе?

Овен

Овните ќе застанат на вашата страна само поради љубовта и лојалноста што ги чувствуваат кон вас. Нивното мислење може драстично да се разликува од вашето, но тоа нема да го покажат во јавност пред другите и нема да ве остават на милост и немилост на толпата која сака да ве линчува.

Бик

Кога најмалку очекувате, во најтешките момент, Бикот ќе го надмине инаетот и ќе дојде да ве прегрне и да ви го понуди своето рамо за плачење. Бикот е добар слушател кој нема да ве прекинува и ќе ви даде добронамерен и реален совет кој најдобро ќе биде да го послушате.

Близнаци

Иако изгледаат среќно и весело однадвор, на Близнаците срцето им било скршено толку многу пати што престанале веќе да бројат. Зад сета таа весела фасада се кријат тажни луѓе кои се подготвени да го свртат и другиот образ кога некој им удира шлаканица, сè во име на мирот во куќата.

Рак

Емотивните Ракови се истовремено и многу силни. Тие ќе ја прифатат вината доколку сметаат дека на тој начин некако ќе ви помогнат. Подготвени се да го жртвуваат угледот и честа, сè во име на љубовта кон најблиските.

Лав

Лавот е тип на човек кој нема да крене раце од вас, па макар тоа го убило. Ќе се бори за вас до последниот здив, дури и кога ќе слушне некои непријатни зборови зад својот грб кои сте ги упатиле во момент на афект.

Девица

Како вистински дипломати кои се однесуваат префинето дури и со зборовите, Девиците или ќе ја премолчат вистината или пак ќе ја замаскираат со цел да не се почувствувате навредено или омаловажено.

Продолжува на следната страна... Би можело да ве интересира:

4 хороскопски знаци кои се вистински „мамини мази“ Мајката е посебно суштество во животот на секој човек и без разлика колку години...
Што најмногу ве нервира во лето, според вашиот хороскопски знак? Дури и да си поминуваат навистина добро, Рибите секогаш се убедени дека претходн...
Која е тајната што секој хороскопски знак внимателно ја чува во себе? Секој има одредени претпоставки кои се однесуваат на хороскопските знаци. Добро ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg