Што му создава депресија на секој хороскопски знак?


Што му создава депресија на секој хороскопски знак?

Причините за депресија варираат од човек до човек, но потешкотиите некогаш може да варираат и од знак до знак, ако им веруваме на астролозите.

shto-mu-sozdava-depresija-na-sekoj-horoskopski-znak-01.jpg

Што им создава анксиозни мисли и негативни емоции? Кај кои најмногу е нагласено тоа? 

Хороскопските знаци рангирани според тоа кај кој најмногу се истакнати негативните емоции и причината заради која може да им се случува тоа:

Рак

Раковите се најнесреќни кога изгледаат лошо во туѓите очи. Звучи површно, но сакаат кога се совршени, и физички и на сите можни начини.

Вага

Опседнати со контрола, Вагите се прилично тажни, па дури и депресивни кога работите не се во нивни раце. Кога во животот им се случува нешто без да можат да го контролираат, се јавуваат депресивни мисли.

Риби

Рибите лесно паѓаат во депресија поради семејството, но не поради луѓето, туку поради односите кои со текот на времето може да се променат. Чувствителни се, но тешко ги комуницираат емоциите.

shto-mu-sozdava-depresija-na-sekoj-horoskopski-znak-02.png

Бик

Стагнацијата ги депримира Биковите, па кога имаат чувство дека заглавиле во едно место, депресијата доаѓа на врата. Иако се свесни за своите грешки, тешко се активираат како би се избориле со негативните емоции.

Девица

Девиците како големи мислители, стануваат депресивни кога размислуваат за животот. Склони се на негативни и лоши предвидувања, па тоа ги бутка во постојана анксиозност и загриженост.

Скорпија

Скорпиите ги депримира стравот, бидејќи баш би сакале да се бестрашни. Стравот од смрт, но и од губење на саканите исто така им е огромна причина да се затворат во себе.

shto-mu-sozdava-depresija-na-sekoj-horoskopski-znak-03.jpg

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Колку „големи љубови“ во животот ќе има секој хороскопски знак? Хороскопот влијае на тоа како ги бирате партнерите, но и диктира колку големи љу...
Кој хороскопски знак најбрутално ќе ви го скрши срцето во животот? Пред да се вљубите до уши или да ја официјализирате врската, можеби е добро да с...
Искрен хороскоп: Дали животот со вас е борба или бајка? Секој хороскопски знак си има свои мани и недостатоци, меѓутоа и позитивни стран...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg