Хороскоп за љубовна карма: 11 парови од астрологијата на кои им е судено да бидат заедно

Овен и Водолија, Бик и Рак, Стрелец и Овен - на кои хороскопски знаци им е судено да бидат заедно?

11-astro-kombinacii-na-znaci-na-koi-im-e-sudeno-zaedno-01.jpg

Според астрологијата, некои парови прават експлозивни комбинации и речиси е невозможно да се разделат.

Кога ќе се каже изреката „Запишано е во ѕвездите“, се мисли на следните 11 астро-комбинации на кои им е „судено да бидат заедно“:

Овен и Водолија

Кога се заедно, овие два знака си поминуваат фантастично. Водолијата и Овенот имаат ист авантуристички дух, а нивната комбинација е совршена и во креветот, и надвор од него.

Уживаат да истражуваат и да испробуваат нови работи, особено доколку тоа го прават тимски. Водолијата и Овенот секогаш ќе ја одржуваат својата врска силна и интересна.

Бик и Рак

Припадниците на овие знаци целосно се разбираат еден со друг. Кога ќе се најдат во романтична врска, потребен им е многу краток период за физичка и емоционална поврзаност.

И двата знака знаат да го ценат партнерот, па со леснотија и уживање ќе ја градат врската која ќе трае долго.

Близнаци и Водолија

Кога се во близина, овие два знака можат да се почувствуваат како да се познаваат со години. Креативноста и лудите идеи се карактеристични за Водолијата, но и за Близнаците, па во врската никогаш нема да им биде досадно.

И Водолијата и Близнаците не се грижат за туѓото мислење. Поради оваа причина, тие ќе уживаат и максимално ќе го искористат секој момент поминат заедно.

Рак и Риби

Меѓу овие два знака постои космичка врска. Како претставници на водените знаци, и двајцата се многу емотивни и се грижат за своите најблиски.

Тие ќе направат секој што ќе се најде во нивното друштво да се чувствува убаво, без исклучок. Оваа врска е многу тешко да се раздвои, речиси невозможно.

Лав и Стрелец

Нивото на страст е многу високо кога станува збор за поврзаноста на двата огнени знака. Нивната страст се рефлектира и во односот со партнерот, и во исполнувањето на животните цели.

Тие се многу харизматични и ја отсликуваат чудната енергија поради која сите сакаат да бидат во нивно друштво.

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

Еден хороскопски знак кој ви е совршен љубовен партнер (и ќе направите многу пари со него) Кога бираме партнер мошне важно ни е да избереме личност што ќе нè поддржува и т...
Сите хороскопски знаци во банка: Кој смирено чека, а кој е „само за да праша“? Колку пати нервозно сте чекале и гласно сте дишеле од неверување, додека сте чек...
Љубовен хороскоп за април 2022: Овни – партнерот ќе ви ги довери најдлабоките тајни, Ракови – возбуд... Дали ве очекува хармоничен период исполнет со страсни мигови, или ќе го поминете...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg