Кинески хороскоп за 2022 – Што ве очекува во годината на тигарот?

Според кинески хороскоп 2022-та ќе биде година на тигарот. Оваа година според кинеската астрологија ќе започне на 12-ти февруари. Што ве очекува годинава на личен, но и на професионален план?

kineski-horoskop-za-2022-shto-ve-ochekuva-vo-godinata-na-tigarot-01.jpg

Според кинескиот хороскоп годината на тигарот ќе понуди големи можности за просперитет.

Голем број обични луѓе ќе се стекнат со големо богатство. Постои можност за големи технолошки достигнувања, а се очекува и поголем прилив на пари и финансиска благосостојба.

Еве како ќе изгледа годината за секој од хороскопските знаци:

Стаорец (1948, 1960, 1972, 1984, 1996, 2008, 2020)

За вас ова ќе биде година на промени, ќе се ослободите од голем дел од проблемите што ве измачуваа минатата година.

Сепак, не се препорачува да се обидете да направите промена на работното место или да се селите, а особено треба да бидете внимателни со финансиите.

Во август можни се поголеми финансиски добивки од бизнис патувања, а во септември и октомври, пак, постои можност за финансиски загуби.

На љубовен план ова ќе биде одлична година за претставниците што се во врска, а оние што се сингл ќе имаат можност за нови врски што ќе станат посериозни.

На здравствен план, мора да внимавате стресот на работното место да не ви предизвика поголеми здравствени проблеми.

Бивол (1949, 1961, 1973, 1985, 1997, 2009, 2021)

Оваа година претставниците на овој знак може да очекуваат животот во целост да им стане постабилен. Очекувајте позитивни промени на бизнис план, но ќе треба да работите напорно за да ги постигнете посакуваните резултати.

На љубовен план, оние претставници што се во врска нема да имаат никакви проблеми, додека оние што се сингл ги очекува пријатно изненадување: на почетокот на летото можно е да запознаете некого во кого брзо ќе се вљубите.

Поради вашата работна етика, упорноста и интуицијата ќе имате можност да забележите голем број успеси на работното место и да креирате поголем број контакти.

Сепак иако сте познати по тоа што работите напорно, не заборавајте и да одморите, за да не предизвикате несакани проблеми со здравјето.

Тигар (1950, 1962, 1974, 1986, 1998, 2010, 2022)

Ова е мирна година, што ќе ви донесе неочекувани придобивки. Со оглед на тоа што 2022-та ќе биде во знакот на Тигарот тоа значи и дека ќе биде мошне погодна за луѓето родени во тој знак.

Тигрите годинава ќе имаат можност да ги остварат сопствените цели.

На работното место ќе имате поголем број признанија, но мора да имате предвид дека како претставници на овој знак вие не копнеете за постојаност, па затоа можни се поголем број промени што ќе ви донесат личен и финансиски напредок.

Ова е година на страсна љубов за претставниците што се во сериозна врска, а слободните претставници ќе забележат дека спротивниот пол им посветува поголемо внимание.

Сепак, оваа ненадејна промена само ќе направи да бидете повнимателни и да се сомневате во намерите на другата личност.

Нема да имате никакви проблеми на здравствен план.

Зајак (1939, 1951, 1963, 1975, 1987, 1999, 2011, 2023)

Нештата ќе ви се чинат посветли отколку што се и мора да бидете внимателни и реални, особено кога давате ветувања.

Работното место е стабилно, а нема да имате никакви поголеми финансиски проблеми, па затоа ова е добра година да почнете да штедите за следните години кога ѕвездите нема да ви бидат премногу наклонети.

Претставниците на знакот што се во сериозна врска ќе сакаат да го „зачинат“ односот со партнерот и да внесат малку повеќе страст. Слободните претставници може да очекуваат нови романтични средби, некои бурни авантури, но и страсна љубов.

На здравствен план не прескокнувајте ги редовните прегледи за да не се соочите со несакани проблеми.

Змеј (1940, 1952, 1964, 1976, 1988, 2000, 2012)

Оваа година ќе се соочите со поголем број несигурности, но можни се и поголем број позитивни промени. Постојат можности да се закрепнете од загубите што ги претрпевте во изминатите години.

Иако на полето на кариерата ќе ви се чини дека стоите во место, сепак можете да очекувате подобрување на финансиската состојба.

Можно е со партнерот да заминете на некое неочекувано патување каде ќе ги разбудите страстите. Слободните претставници на знакот пак, можно е да се впуштат во нови врски само затоа што им е здодевно.

Во февруари ќе треба особено да внимавате на сопственото здравје.

Змија (1941, 1953, 1965, 1977, 1989, 2001, 2013)

За вас ова ќе биде тешка година во која тешко ќе ги реализирате сопствените планови, а ќе бидете разочарани затоа што луѓето не си стојат на зборот и не го исполнуваат тоа што ви го ветиле.

Можен е извесен финансиски напредок, доколку успеете да ги реализирате сопствените големи планови.

Иако финансиски ќе биде мошне поволна, сепак, претставниците што сакаат да постигнат поголем успех во поглед на кариерата ќе се соочат со поголем број тешкотии на овој план.

Претставниците на знакот што се во брак или во врска ќе се соочат со поголем број недоразбирања со партнерот.

Слободните претставници што ќе се обидат да се помират со некоја стара љубов ќе наидат на разочарување. Можни се нови средби со личности со кои имате голем број сличности.

Добро би било годината да ја започнете со редовен лекарски преглед, затоа што можни се повеќе здравствени проблеми.

Уште 6 знаци на следната страна... Би можело да ве интересира:

Што ја прави секоја жена совршена сопруга, според хороскопскиот знак Жените родени во знакот Близнаци се интелигентни и секогаш го тераат партнерот д...
Една навика со која несвесно си ја саботирате љубовната врска, според хороскопскиот знак Се трудите да ја зајакнете врската, но нешто постојано тргнува наопаку? Сте поми...
Љубовен хороскоп за април 2022: Овни – партнерот ќе ви ги довери најдлабоките тајни, Ракови – возбуд... Дали ве очекува хармоничен период исполнет со страсни мигови, или ќе го поминете...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg