Годишен хороскоп за 2022: Лав

2022 e годината кога Лавовите ќе бидат многу среќни и задоволни од самите себе, и покрај тоа што финансиите ќе им бидат слаба точка.

godishen-horoskop-za-2022-lav-01.jpg

Во текот на оваа година ќе зрачите со посебна енергија и шарм и ќе ги привлекувате сите околу себе со малку контакт со очи и слаткоречивост.

Парите ќе ви бидат слаба точка во 2022, а ако секогаш сте имале усогласен однос со финансиите, оваа година малку ќе биде потешка за вас.

Сепак, нема да дозволите во ниту еден момент да почувствувате неудобност во животот, па ќе вложувате максимум за да заработите за секојдневие какво што посакувате.

Во периодот од 5 јуни до 23 октомври очекувајте значајни промени, посебно во полето на пријателството и односите со луѓето.

Работа и финансии

Кога станува збор за зголемување на личното богатство, Лавовите во 2022 најголема шанса имаат со недвижнини.

Можна е продажба на недвижен имот, издавање на некој имот под наемнина, а некои Лавови дури може и да се изненадат со купување на имот до крајот на годината.

Ова е годината кога родените во овој знак ќе го најдат својот дом и нема да се плашат да се задолжат во банка за да инвестираат во иднината.

Оние кои се покреативни, може да започнат личен бизнис и да успеат во продажбата на авторските дела кои се рачна изработка.

Кон крајот на ноември е можна голема исплата и добивка од некој работен ангажман.

Во 2022 ќе имате шанси да се впуштите во дополнителни ангажмани и ќе имате повеќе од една работа.

Способноста на Лавот за комуникација и односи со луѓе ќе биде од голема корист при остварувањето на професионални цели. Контактите се најважни.

Во голем дел од годината ќе имате лидерска улога, но доколку почнете да се чувствувате како ситна риба, подгответе за следниот чекор и за поголема улога.

Не дозволувајте гордоста од некои причини да ви се испречи на патот кон непознатото.

Ќе имате многу опции каде да ги изразите креативните моќи, а можни се хонорарни ангажмани во работа со глума, продажба, промоции или со деца.

Љубов

Планетите јасно укажуваат на тоа дека во 2022 Лавовите ќе бидат посакувани, но и ќе развијат интензивен апетит за љубовни авантури.

Индивидуално е од каде доаѓа сето тоа внимание кое го добиваат и дали ќе биде искористено за стабилна љубовна врска или за една вечер.

Некои Лавови може да паднат во замката на токсични личности, кои не се добри за нивната емоционална добросостојба, но брзо ќе сфатат дека со нив нема иднина.

Оние кои се во врска или брак, во 2022 ќе сфатат точно што сакаат од партнерот и од љубовните односи.

Се усогласувате со партнерот и токму затоа годината ќе ви биде возбудлива – заедно ќе се стремите кон освојување животни цели. Заедно може да изградите империја.

Ќе имате многу причини и поводи за славење, а низ целата година страстите ќе бидат загарантирани.

Ова е и годината кога ќе се сместите во сопствен дом, па кај некои Лавови се очекува заедничко вселување, а кај оние кои веќе ја поминале оваа фаза, може да биде период за реновирање и заедничко уредување.

Здравје

2022 е годината кога треба да се оддалечите од некои луѓе кои ви влијаат токсично и ви создаваат стрес.

Повеќето здравствени тегоби кои ќе ве пратат се предизвикани од психолошки стрес и притисок на кој сте изложени.

Можен е проблем со видот и концентрацијата, правете редовни прегледи.

Генерално ќе имате подобрување на здравјето, но бидете внимателни на поедини ситни проблеми во периодот околу април, мај, октомври и ноември.

фото: depositphotos.com

Би можело да ве интересира:

Годишен хороскоп за 2023: Вага Вагите во 2023-та година може да очекуваат значително да им се подобри финансиск...
Што најмногу мразите (но не признавате), според хороскопскиот знак? Бик - Овие луѓе мразат кога некој им кажува што треба да прават и наместо да ја ...
Годишен хороскоп за 2023: Рак Годишниот хороскоп предвидува дека 2023 за Раковите ќе биде годината кога живото...
Со каков партнер секој од хороскопските знаци никогаш не би сакал да има секс (и зошто)? Лав - Кога станува збор за сексот, одбивни им се луѓето што изгледаат како озбор...
4 хороскопски знаци кои ќе откријат нова (подобра) верзија од себе ова лето Јарци, новото „јас“ кое ќе го запознаете ова лето е верзија од вас која е полна ...
Годишен хороскоп за 2023: Овен Хороскопот за 2023 на Овните им ветува дека новата година ќе биде за помнење, со...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg