Астролог со конкретни прогнози за во 2022-ра: Kој ќе биде најнапнат ден, а кој месец најубав?

fevruari-pozitivni-promeni-juli-vreme-za-odmor-shto-predviduva-astrologijata-za-sekoj-mesec-od-2022-godina-02.jpg

Јули

Во јули треба да ги наполните батериите, но и да се наградите за она што ќе го постигнете дотогаш.

Сепак, Јасмин предупредува дека овој период можно е да бидете поемотивни од вообичаено, но не треба да дозволите тоа да ви го наруши мирот.

Август

Јасмин вели дека август ќе биде напнат месец, но токму поради ова ќе можете да воочите дали правите некоја грешка. Нормално, ќе имате можност и да ја поправите.

7-ми август ќе биде најнапнатиот ден и тогаш добро би било да размислите дали напразно ја трошите вашата енергија на нешто или некого.

За да се справите со негативните емоции кои најверојатно ќе доминираат овој месец, Јасмин советува да најдете време за релаксирачка активност.

Септември

Во септември ќе имате втора шанса за она што ви е најважно, без разлика дали тоа е романтична врска, пријателство или нешто од професионалниот живот.

Овој месец добро размислете како ќе ја искористите оваа нова можност и не брзајте пред да преземете нешто.

Октомври

Во октомври фокусирајте се на љубовниот живот и подгответе се за позитивни промени.

Јасмин вели дека 25-ти октомври е најповолниот ден за сериозен разговор со партнерот со кој ќе решите многу дилеми и проблеми.

Ноември

Во ноември можни се промени кои на почетокот ќе ви изгледаат лошо, но со текот на времето ќе сфатите дека сепак ви биле од корист.

Најпрво ќе ви биде тешко да се соочите со овие промени и нема да можете да ги прифатите, но Јасмин вели дека сето ова набрзо ќе се промени.

Декември

Јасмин вели дека декември ќе биде еден од најсреќните месеци за сите и овој период добро би било да се фокусирате на успесите од изминатата година.

Очекувајте среќата да ви се насмевне во секој аспект од животот.

Спирова С. | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

Три хороскопски знаци во кои жените процветуваат по 50-тата година (и се најуспешни) Стареат како виното и со годините стануваат поубави и поуспешни. Жените родени в...
Што најмногу ве нервира во лето, според вашиот хороскопски знак? Дури и да си поминуваат навистина добро, Рибите секогаш се убедени дека претходн...
Една причина заради која стоите во место и не напредувате во животот, според хороскопскиот знак Сите имаме одредени идеи, цели и потреби во животот. Но, одредени карактери...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg