Една кратка реченица што треба да си ја каже секој хороскопски знак (за да се чувствува подобро)

Водолија - Премислувањето за одредена работа е сила, а не слабост.

edna-kratka-rechenica-shto-treba-da-si-ja-kazhe-sekoj-horoskopski-znak-za-da-se-chuvstvuva-podobro-01.jpg

Што е потребно да си кажете за да се чувствувате подобро?

Упатство според хороскопскиот знак:

Овен

Јас растам и тоа ќе го правам според моето темпо.

Бик

Јас сум добар/а и станувам подобар/а.

Близнаци

Ќе ги правам работите кои ми одговараат мене.

Рак

Јас сум задоволен/а и ослободен/а од болката.

Лав

Јас сум комплетен/а, таков/а каков/а што сум, другите се само поддршка.

Девица

Јас сум способен/а да балансирам и да си го олеснам животот.Би можело да ве интересира:

5-те хороскопски знаци кои најмногу сакаат да се фалат Близнаци: Тие се многу социјални, сакаат забави, но и покажување на својот стату...
4 хороскопски знаци на кои месец октомври ќе им биде ужасен (и зошто) Риби: Месецов ќе се чувствувате некако интензивно и ќе имате некоја тежина на ср...
4 хороскопски знаци кои никогаш не можат да ги прифатат своите деца такви какви што се Водолија: Овие родители се малку нарцисоидни, па мислат дека се супериорни и има...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg