Хороскопски знаци кои според ѕвездите не треба да бидат заедно никогаш (и зошто)

Девицата има непоколеблив карактер и реално гледа на работите. Но, за романтичната Вага која е оптимист и во животот и во љубовта и сака да верува дека сè што ќе посакаме е возможно, ова е одбивно. Девицата ѝ го убива духот, а пак за Девицата Вагата изгледа тотално наивно. Едноставно, се инкомпатибилни за врска.

horoskopski-znaci-koi-spored-dzvezdite-ne-treba-da-bidat-zaedno-nikogash-i-zoshto-01.jpg

Секој може да се вљуби во секого, но дали сите врски може да опстанат?

Според астрологијата не. Некои хороскопски знаци едноставно се инкомпатибилни.

Овен и Рак

Овенот сака динамична врска и брз тек на работите. Сака искра и да делува веднаш така како што му вели срцето.

Но, Ракот е многу чувствителен и му треба време за да стекне доверба и за него љубовта е уметност.

За жал, додека Ракот се опушти пред Овенот, Овенот веќе претпоставил дека Ракот не е заинтересиран за него и продолжил понатаму.

Близнаци и Скорпија

Близнаците се случува да имаат контрадикторни ставови и однесување и тоа може да ја излуди Скопријата, која сака партнер со цврсти убедувања.

Близнаците се променливи, па Скорпијата нема да се чувствува безбедно и ќе смета дека нема потреба да инвестира време и енергија во оваа врска.

horoskopski-znaci-koi-spored-dzvezdite-ne-treba-da-bidat-zaedno-nikogash-i-zoshto-03.jpg

Јарец и Стрелец

Ако треба Јарецот да биде опишан со еден збор, тоа би било „професионален“. Тој работи напорно, амбициозен е и сериозен во врска со работите што ги сака.

Од друга страна Стрелецот работи на шарм и среќа и не се грижи ако се појави со задоцнување на состанокот со неиспеглана кошула. Знае дека со помош на својот шарм ќе ги маѓепса сите, но сите освен Јарецот.

Организираниот Јарец не сака таков лежерен пристап кон животот.

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Рак и уште 5 најздодевни хороскопски знаци во сексот (18+) Јарците навистина уживаат во сексот, но не со вас. Додека имате секс, тие секога...
4 хороскопски знаци кои се опседнати со бившите (и ги демнат) Бик: Прават дури и лажни онлајн профили за да ја демнат личноста која некогаш им...
4 хороскопски знаци кои се експерти за решавање конфликти (кој е емпат, кој знае да слуша?) Овен - Тие внимателно ги слушаат гледиштата на луѓето околу нив. Размислуваат за...
6 хороскопски парови кои ќе имаат најепска љубов (и зошто) Овен и Стрелец – авантуристите: Тие се страсни, огнени и подготвени се да го осв...
5 хороскопски знаци на кои им е најважно да мирисаат убаво Скорпија - Тие сакаат да мирисаат заводливо и интригантно. Сакаат моќни парфеми ...
4 хороскопски знаци кои никогаш не ги признаваат своите грешки (напаѓаат дури и кога грешат) Бик: Не ги признаваат своите грешки затоа што сметаат дека ако признаат своја гр...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg