Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Двете лица на секој хороскопски знак - по една добра и лоша карактеристика

Лавовите се шармантни лидери, но слабата страна им е што не се тимски играчи. Стрелците се страствени, но и непредвидливи.

dvete-lica-na-sekoj-horoskopski-znak-po-edna-dobra-i-losha-karakteristika-01.jpg

Кои се двете страни на вашиот хороскопски знак?

Овен

Полни се со енергија, амбициозни и имаат силна волја, но од друга страна имаат екстремно кратко трпение и лесно избувнуваат.

Бик

Стабилни се како луѓе, посветени и сигурни, но нивната слабост им е изразената тврдоглавост во секоја ситуација.

Близнаци

Пријателски се настроени и отворени за забава, но нивното второ лице е себичност и склоност кон непромислени одлуки.

Рак

Раковите се нежни и верни души, но од друга страна знаат да бидат претерани меланхолици.

Лав

Лавовите се друштвени, шармантни, со добри предиспозиции да станат лидери, но слабата страна им е што не се тимски играчи.

Девица

Девиците се познати како трпеливи и талентирани за наоѓање решенија, но знаат да претераат со анализите и критиките.

Уште шест знаци на следната страна...Би можело да ве интересира:

Што најмногу ве нервира во лето, според вашиот хороскопски знак? Дури и да си поминуваат навистина добро, Рибите секогаш се убедени дека претходн...
4 хороскопски знаци кои се вистински „мамини мази“ Мајката е посебно суштество во животот на секој човек и без разлика колку години...
Една (бесмислена) фраза што секој хороскопски знак мрази да ја слушне (и зошто?) Секој хороскопски знак има по една реченица што го вади од кожа и што не сака да...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg