Двете лица на секој хороскопски знак - по една добра и лоша карактеристика

Лавовите се шармантни лидери, но слабата страна им е што не се тимски играчи. Стрелците се страствени, но и непредвидливи.

dvete-lica-na-sekoj-horoskopski-znak-po-edna-dobra-i-losha-karakteristika-01.jpg

Кои се двете страни на вашиот хороскопски знак?

Овен

Полни се со енергија, амбициозни и имаат силна волја, но од друга страна имаат екстремно кратко трпение и лесно избувнуваат.

Бик

Стабилни се како луѓе, посветени и сигурни, но нивната слабост им е изразената тврдоглавост во секоја ситуација.

Близнаци

Пријателски се настроени и отворени за забава, но нивното второ лице е себичност и склоност кон непромислени одлуки.

Рак

Раковите се нежни и верни души, но од друга страна знаат да бидат претерани меланхолици.

Лав

Лавовите се друштвени, шармантни, со добри предиспозиции да станат лидери, но слабата страна им е што не се тимски играчи.

Девица

Девиците се познати како трпеливи и талентирани за наоѓање решенија, но знаат да претераат со анализите и критиките.

Уште шест знаци на следната страна...Би можело да ве интересира:

Со каков партнер секој од хороскопските знаци никогаш не би сакал да има секс (и зошто)? Лав - Кога станува збор за сексот, одбивни им се луѓето што изгледаат како озбор...
Каков тип на жена избира секој хороскопски знак за брак? Сме слушнале за мажите кои излегуваат со некоја девојка, но потоа ја оставаат, б...
Годишен хороскоп за 2023: Стрелец Годишниот хороскоп предвидува поголемо ниво на енергија за Стрелците во 2023, сп...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg