Мрачен хороскоп: Кој хороскопски знак може најмногу да ви напакости (и зошто)?

Место број 3: Скорпија - Тие се завидливи, агресивни и на моменти дури како да уживаат во болката. Кога ситуацијата не им одговара реагираат бурно. По природа се љубоморни и сакаат да имаат силно влијание врз другите, дури и за работи кои не ги засегаат нив. Но, кој хороскопски знак е најопасен?

mrachen-horoskop-koj-horoskopski-znak-mozhe-najmnogu-da-vi-napakosti-i-zoshto-01.jpg

Секој од хороскопски знаци е опасен на некој начин, но кој најмногу, а кој најмалку?

Сите имаме несовршености, на моменти покажуваме бес и знаеме да бидеме одмаздољубиви, но кој е најопасниот хороскопски знак?

Рангирање на хороскопските знаци, започнувајќи од најопасниот:

1. Јарец

Тие се опасни и ладнокрвно може да изведат и најсурови дела. Може да ве поткажат некому или да ви наместат нешто без проблем. Но, неодговорни се и затоа лесно може да ги фатите среде злодело.

2. Лав

Имаат лош темперамент и хаотична психа. Огнени се и не размислуваат премногу пред да делуваат. За слава и признание би направиле сè, без разлика колку е опасно тоа.

3. Скорпија

Тие се завидливи, агресивни и на моменти дури како да уживаат во болката. Кога ситуацијата не им одговара реагираат бурно. По природа се љубоморни и сакаат да имаат силно влијание врз другите, дури и за работи кои не ги засегаат нив.

mrachen-horoskop-koj-horoskopski-znak-mozhe-najmnogu-da-vi-napakosti-i-zoshto-002.jpg

4. Стрелец

Тие се рангирани како четврт најопасен знак поради лошиот темперамент и бесот кој го носат во нив, кој експлодира кога работите не одат онака како што тие сакаат. Нема да се мислат многу да наштетат некому, ако тоа сметаат дека нив им оди во прилог.

5. Водолија

Тие се манипулативни и агресивни. Интересно е што најчесто се однесуваат добро, но се професионалци кога станува збор за одмазда на некој. Имаат лидерски способности и поради тоа лесно манипулираат со сите.

6. Вага

Тие симболизираат баланс, но ако некој им го наруши темпото, без многу напор можат лесно да напакостат. Сакаат богатство и убав живот, па во име на тоа може да направат некое злодело.

Уште 6 хороскопски знаци на следната страна...Би можело да ве интересира:

6 хороскопски парови кои ќе имаат најепска љубов (и зошто) Овен и Стрелец – авантуристите: Тие се страсни, огнени и подготвени се да го осв...
5 хороскопски знаци на кои им е најважно да мирисаат убаво Скорпија - Тие сакаат да мирисаат заводливо и интригантно. Сакаат моќни парфеми ...
4 хороскопски знаци кои никогаш не ги признаваат своите грешки (напаѓаат дури и кога грешат) Бик: Не ги признаваат своите грешки затоа што сметаат дека ако признаат своја гр...
3 хороскопски знаци кои ќе доживеат голема љубов во 2024-та Бидете отворени за нови познанства, но не влегувајте избрзано во врска за да не ...
3 хороскопски знаци кои немаат лош збор за бившите (и зошто) Стрелец: Тие се познати по својот ведар и слободен дух, па знаат дека разделбата...
Рак и уште 5 најздодевни хороскопски знаци во сексот (18+) Јарците навистина уживаат во сексот, но не со вас. Додека имате секс, тие секога...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg