Најголемата грешка што ја прави секој хороскопски знак во љубовните врски

Бик - Го доведувате партнерот во непријатна ситуација затоа што си собирате сè во себе, не зборувате за проблемите во врската и наеднаш пукате, а тој не знае како да се справи со таа експлозија.

najgolemata-greshka-shto-ja-pravi-sekoj-horoskopski-znak-vo-ljubovnite-vrski-01.jpg

Што правите во љубовните врски погрешно? Која е грешката што ја правите одново и одново, а ја иритира личноста што ви е партнер?

Најголемата грешка во љубовните врски на секој хороскопски знак:

Овен

Го земате здраво за готово партнерот – огнени сте, независни и доминантни, па заборавате да му кажете дека го цените и дека не можете да си го замислите животот без него.

Бик

Го доведувате партнерот во непријатна ситуација затоа што си собирате сè во себе, не зборувате за проблемите во врската и наеднаш пукате, а тој не знае како да се справи со таа експлозија.

Близнаци

Се откажувате од врската пред да е готово - штом заврши забавата, на првиот проблем и драма, вие си ги пакувате куферите.

Рак

Го губите својот идентитет во врските, премногу сте зависни од партнерот, си ги поместувате границите и тоа е истоштувачки и неатрактивно за партнерот.

Лав

Му се истурате на партнерот, па кога работите се добри, со вас животот е прекрасен, но на правиот проблем вие претворате сè во пекол, огнени сте кон партнерот и полни со обвинувања.

Девица

Се обидувате да го промените партнерот, да го поправите, да му помогнете, а тој не побарал такво нешто од вас – сакате да му влијаете на навиките, однесувањето, изгледот и што уште не.

Уште 6 хороскопски знаци на следната страна...Би можело да ве интересира:

5-те хороскопски знаци кои најмногу сакаат да се фалат Близнаци: Тие се многу социјални, сакаат забави, но и покажување на својот стату...
4 хороскопски знаци кои никогаш не можат да ги прифатат своите деца такви какви што се Водолија: Овие родители се малку нарцисоидни, па мислат дека се супериорни и има...
4 хороскопски знаци на кои месец октомври ќе им биде ужасен (и зошто) Риби: Месецов ќе се чувствувате некако интензивно и ќе имате некоја тежина на ср...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg