6 хороскопски знаци кои даваат приоритет на емоциите (а не на сексот)

На кои од хороскопските знаци љубовта им дава „крилја“ и емоциите им се многу поважни од сексот?

ljubovta-im-dava-krilja-shest-horoskopski-znaci-shto-davaat-prioritet-na-emociite-a-ne-na-seksot-01.jpg

Според астролозите хороскопските знаци имаат влијание и врз тоа дали на љубовен план барате „сродна душа“ или повеќе сте склони на врските за една ноќ.

За овие шест знаци емоциите се од огромно значење и речиси секогаш им е потребно да имаат подлабоки емоции за партнерот пред да се впуштат во сексуална врска.

Дали и вие сте меѓу овие шест знаци што даваат приоритет на љубовта (а не на сексот)?

Рак

Раковите се чувствителни, романтични души и затоа воопшто не е случајно што даваат приоритет на љубовта.

Родените во овој знак блескаат кога се вљубени и кога чувствуваат дека се сакани, со други зборови сè што прават го прават за љубов.

Така што, ако сте во врска со Рак треба да знаете дека нивната љубов секогаш ќе биде чиста и искрена и никогаш не се срамат да говорат за сопствените чувства.

Риби

За претставниците на овој знак мошне е важно да поминуваат време со луѓето што ги сакаат. Тие се мошне лојални и во нив секогаш можете да имате доверба.

За Рибите љубовта е поважна од сексот, кариерата и парите, што е вистинска реткост.

Ако сте во врска со некој што е роден во овој знак ќе забележите дека тие се великодушни и ќе направат сè, за луѓето што ги сакаат да бидат среќни.

Вага

Вагите се познати по тоа што отворено флертуваат, но кога ќе се вљубат тогаш сакаат со цело срце. За нив љубовта има голем приоритет и напорно работат за да ги одржат врските.

За нив мошне важно е да се грижат за сопствениот партнер и сакаат колку е можно повеќе да поминуваат време со партнерот.

Уште 3 знаци на следната страна...Би можело да ве интересира:

4 хороскопски знаци кои се вистински „мамини мази“ Мајката е посебно суштество во животот на секој човек и без разлика колку години...
Што ја прави секоја жена совршена сопруга, според хороскопскиот знак Жените родени во знакот Близнаци се интелигентни и секогаш го тераат партнерот д...
Една навика со која несвесно си ја саботирате љубовната врска, според хороскопскиот знак Се трудите да ја зајакнете врската, но нешто постојано тргнува наопаку? Сте поми...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg