Женски хороскоп: Најубавата страна во физичкиот изглед на секој хороскопски знак

Вага - Вагите се исклучително згодни, особено гледано одзади, никој не останува рамнодушен на начинот на кој се движат и на изгледот на нивниот задник.

Sekoj-horoskopski-znak-e-blagosloven-so-posebna-ubavina-01.jpg

Кој е вашиот според знакот?

Овен

Овој знак често пати се карактеризира со убави веѓи. Некои Овни, благодарение на нив, делуваат бестрашно, а други имаат заводливо-невин израз на лицето.

Бик

Многу често, Биковите имаат исклучително убави усни и рефлектираат сензуалност и магнетска привлечност. Знаат да позираат и се исклучително фотогенични со некој мистериозен шарм.

Близнаци

Благословени се со волшебен тен, па секогаш блескаат и привлекуваат внимание, дури и во голема толпа луѓе. Долго го задржуваат младешкиот изглед, за нив годините се само бројка.

Рак

Иако ракот го „крие“ својот стомак, астролозите тврдат дека припадниците на овој знак секогаш имаат убав стомак, дури и кога е малку пополн.

Лав

Убавата коса е нивниот главен заштитен знак. Лавовите во хороскоп слично како и животното имаат раскошна грива која ја мавтаат каде и да се појават, бидејќи знаат дека сите погледи се вперени во нив.

Девица

Девиците се одликуваат со многу чиста и блескава кожа, како на лицето, така и на телото бидејќи имаат исклучително темелен режим за нега на истата.

Уште 6 хороскопски знаци на следната страна...Би можело да ве интересира:

6 хороскопски парови кои ќе имаат најепска љубов (и зошто) Овен и Стрелец – авантуристите: Тие се страсни, огнени и подготвени се да го осв...
5 хороскопски знаци на кои им е најважно да мирисаат убаво Скорпија - Тие сакаат да мирисаат заводливо и интригантно. Сакаат моќни парфеми ...
4 хороскопски знаци кои никогаш не ги признаваат своите грешки (напаѓаат дури и кога грешат) Бик: Не ги признаваат своите грешки затоа што сметаат дека ако признаат своја гр...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg