4 хороскопски знаци кои секогаш простуваат (дури и неверството)

Простувањето на неверство за многумина е „невозможна мисија“. Но, како што велат ѕвездите, има и такви кои можат да го преболат ова и да продолжат понатаму.

4-znaci-koi-sekogas-prostuvaat-neverstvo-01.jpg

Астрологијата вели дека во хороскопот има неколку знаци кои се повеќе наклонети од некои други во однос на простување на неверство.

Некои тоа го прават поради себе и поради стравот од осаменост, а други затоа што неверството го сметаат за „моментална слабост“ на партнерот, поради што љубовта не треба да се фрла „низ вода“.

Според астролозите, постојат четири знаци кои полесно простуваат од другите:

Бик

Биковите по природа се лојални и тоа го бараат и го ценат кај партнерот. Тие им припаѓаат на луѓето кои безрезервно им веруваат на своите партнери, особено доколку се во долга и стабилна врска.

Тешко им е да ги забележат недостатоците на другата страна, а особено да поверуваат дека се измамени.

Но, ако тој момент се случи, тие ќе го оправдаат неверството со „момент на слабост“, ќе му простат на саканиот и ќе останат со него.

Сепак, Бикот никогаш нема да го заборави неверството и уште долго ќе го споменува и ќе замерува.

Рак

Раковите простуваат неверство од страв дека ќе останат сами и напуштени. Кога ги рушат ѕидовите околу себе, тие ги споделуваат најдлабоките тајни, стравови и несигурности со партнерот и би направиле сè за нив. 

Ако партнерот ги изневерува, тие ќе му простат само да го избегнат моментот со скршено срце и разделба.

Скорпија

Скорпиите се страстен знак, но и покрај тоа што се знак кој е склон кон измама, сакаат да имаат контрола во врската.

Доколку се случи неверство кога е партнерот во прашање, тие би му ја простиле измамата, но само затоа што би профитирале некако од истата.

Чувството на доминација откако ќе даде прошка е она што Скорпијата всушност го сака. Таа ќе ужива кога партнерот ќе побара милост од неа бидејќи ја става во позиција во која тој би направил сè за да ја задоволи неа.

Риби

Рибите простуваат, но не затоа што навистина го сакаат тоа. Како и во многу други врски, тие не се целосно искрени во односот со партнерот.

Рибите најверојатно би сакале да си заминат, но остануваат бидејќи сакаат да го зачуваат својот образ пред луѓето.

Луѓето родени во овој знак честопати сакаат да го задржат добриот имиџ пред пријателите и семејството.

Рибите сакаат другите да ги доживуваат како непогрешливи и совршени, па дури и кога сите нивни врски не се такви.

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Што ја прави секоја жена совршена сопруга, според хороскопскиот знак Жените родени во знакот Близнаци се интелигентни и секогаш го тераат партнерот д...
Како сами ги уништувате љубовните врски, според вашиот хороскопски знак? Додека Овните не можат да поднесат кога врската ќе стане малку монотона, на Лаво...
Една навика со која несвесно си ја саботирате љубовната врска, според хороскопскиот знак Се трудите да ја зајакнете врската, но нешто постојано тргнува наопаку? Сте поми...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg