Како се справувате со љубовно одбивање, според вашиот хороскопски знак

Близнаци - Вие ќе се преправате дека одбивањето не се случило и на моменти дури и можеби ќе си поверувате во тоа. Имате силна психа и се водите од мотото дека колку помалку мислите на тоа, толку помалку ќе влијае врз вас.

kako-se-spravuvate-so-odbivanje-spored-vashiot-horoskopski-znak-01.jpg

Доживувате одбивање на поле љубов, како се справувате? Некој бурно и драматично, друг веднаш кова одмазда, а трет тоне во солзи.

Што велат ѕвездите, колку зависи ова од хороскопскиот знак?

Како се справувате со одбивање:

Овен

Лесно ви стануваат работите здодевни, па и брзо ги надминувате. Исто е и со одбивањето. Најчесто се правите дека не ви е важно што некој ве одбива или запоставува, но вие веднаш се упатувате кон теретаната за да работите на себе, да изгледате подобро од кога било и да ѝ докажете на таа личност што изгубила. Веднаш пронаоѓате нова забава.

Бик

Вие сте хедонисти по природа и одбивањето ќе се обидете да го „излечите“ со материјални работи. Утеха барате во шопингот и во луксузот. Патување или нов автомобил? Зошто да не!

Близнаци

Вие ќе се преправате дека одбивањето не се случило и на моменти дури и можеби ќе си поверувате во тоа. Имате силна психа и се водите од мотото дека колку помалку мислите на тоа, толку помалку ќе влијае врз вас.

Рак

Вие сте многу чувствителни и сакате сигурност, па можно е дури да се грижите за личноста која ве одбила, што е сосема несоодветно. Тоа е како шефот кој ве одбил за унапредување, а за кој работите напорно и вредно 5 години, да го прашате дали сака да му донесете кафе.

Лав

„Ох ми раскинуваш? Фала му на бог, баш сакав да ти раскинам“ – вие сте ваков тип на човек. Најважно ви е да ја задржите гордоста и да го заштитите вашето его. Тешко поднесувате одбивање и сакате моќта да биде во ваши раце.

Девица

Познати сте како личност што е опседната со контрола, па кога ќе доживеете одбивање се фокусирате на рутините и на вашиот распоред, па закрепнувате така што го средувате домот или правите реорганизација на работното место.

Уште 6 знаци на следната страна...Би можело да ве интересира:

5-те хороскопски знаци кои мразат правила (со нив е најтешко, но и најзабавно) Стрелец - Тие сакаат возбуда и авантура и мразат листи со правила. Сакаат да се ...
6-те хороскопски знаци со најголемо срце Лав - Тие се полни со охрабрување за саканите и секогаш подготвени да ги одбрана...
5-те хороскопски знаци кои сакаат да се победници секогаш и секаде Јарец - Тие имаат победнички дух. Екстремно се натпреварувачки настроени и преди...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg