5 хороскопски знаци кои ќе имаат неверојатна среќа во љубовта во месец мај

Девица - И покрај некои ситни пречки, вие ќе се водите од срцето и ќе излезете на состанок со личноста што ви се допаѓа. Обрнете внимание на ситните детали и на тоа со каков човек со манири си имате работа. Ова е ваше време за љубов и страст.

5-horoskopski-znaci-koi-kje-imaat-neverojatna-srekja-vo-ljubovta-vo-mesec-maj-01.jpg

На кои хороскопски знаци месец мај ќе им донесе среќа на поле љубов? Кој ќе ја сретне сродната душа, а кој со партнерот ќе направи значаен потег за заедничката иднина?

Најсреќни хороскопски знаци на поле љубов во мај 2022:

Овен

Месецов сè ќе се врти околу вас, но вие ќе останете смирени. Ќе запознаете интересна личност од спротивниот пол, можеби помлада од вас, но тоа нема да ви пречи. Нејзиниот шарм и начинот на кој мириса ќе имаат магнетски ефект врз вас.

Близнаци

Ќе бидете многу атрактивни во очите на другите месецов. Ќе бидете поканети на многу настани и на некој од нив ќе ја пронајдете својата сродна душа. Доколку веќе сте во врска, тогаш блискоста со партнерот ќе ви напредува на едно ново и неверојатно ниво.

Риби

Кругот на вашите познаници ќе се шири со брзина на светлината, а меѓу нив ќе сретнете и еден таков вистински пријател, каков што отсекогаш си посакувавте. Токму овој однос може да се претвори во нешто повеќе. Има шанси да појдете и на заедничко патување, кое неверојатно ќе ве зближи.

Рак

Периодов ќе ви биде полн со љубовни средби. На романтичните состаноци ќе настапувате директно, па веднаш ќе ги елиминирате несоодветните кандидати. Но, од друга страна кога ќе наидете на интересна личност, дозволете си да се вљубите. Доколку сте во врска, ќе направите сериозен заеднички потег за иднината – можеби купување на стан.

Девица

И покрај некои ситни пречки, вие ќе се водите од срцето и ќе излезете на состанок со личноста што ви се допаѓа. Обрнете внимание на ситните детали и на тоа со каков човек со манири си имате работа. Ова е ваше време за љубов и страст.

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

5-те хороскопски знаци кои мразат правила (со нив е најтешко, но и најзабавно) Стрелец - Тие сакаат возбуда и авантура и мразат листи со правила. Сакаат да се ...
6-те хороскопски знаци со најголемо срце Лав - Тие се полни со охрабрување за саканите и секогаш подготвени да ги одбрана...
5-те хороскопски знаци кои сакаат да се победници секогаш и секаде Јарец - Тие имаат победнички дух. Екстремно се натпреварувачки настроени и преди...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg