Каков прв впечаток остава секој од хороскопските знаци?

Се вели дека не постои втора шанса за прв впечаток. Првите неколку секунди од секое запознавање се исклучително важни, бидејќи секој зрачи со посебен вид на енергија.

Prv-vpecatok-kaj-sekoj-od-znacite-01.jpg

Првите впечатоци понекогаш може да бидат лажни и погрешни, но никогаш не се забораваат. Астрологијата нуди прецизен одговор – каков прв впечаток остава секој од 12-те знаци во Зодијакот?

Овен

Директен, тврдоглав, гласен, ентузијастички настроен.

Бик

Конзервативен, приземјен, шармантен, хедонист.

Близнаци

Комуникативен, расеан, површен, плиток.

Рак

Чувствителен, ранлив, плачлив, грижлив.

Лав

Шармантен, верен, советодавен, практичен.

Девица

Интелектуална, верна, прагматична, критички настроена.

Вага

Романтична, кревка, комуникативна, нежна.

Скорпија

Моќна, самоуверена, лојална, загадочна.

Стрелец

Срдечен, безгрижен, зборлест, авантурист.

Јарец

Зрел, мудар, штедлив, сериозен.

Водолија

Емпатична, слободоумна, либерална, независна.

Риби

Сонувач, грижлива, грациозна, уметнички настроена.

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Како секој хороскопски знак ќе се однесува на црвениот тепих? Риби - Тие ќе зрачат со елеганција при секој чекор што ќе го направат на црвенио...
Хипохондрици, посесивни: Мрачната страна на секој хороскопски знак Кои се најлошите карактеристики на секој знак од зодијакот? Некој има лош темпер...
Една навика со која несвесно си ја саботирате љубовната врска, според хороскопскиот знак Се трудите да ја зајакнете врската, но нешто постојано тргнува наопаку? Сте поми...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg