Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 08-08-2022
Технолог 08-08-2022
Шивач/ки 08-08-2022


Еден совет со кој секој хороскопски знак ќе си го подобри сексуалниот живот

Близнаци - Сопрете малку со експериментирањето цело време, понекогаш е добро да се вратите на основите и да имате „ванила“ секс.

kako-sekoj-horoskopski-znak-kje-se-odnesuva-na-crveniot-tepih-01.jpg

Што грешите при сексот и што ве спречува да доживеете врвно задоволство?

Еден клучен секс совет, според хороскопот:

Овен

Мора да забавите малку во сексот, затоа што голема е веројатноста вашиот партнер да не сака константно толку динамично темпо при чинот.

Бик

Не треба постојано да мислите на нешто, мора да се опуштите и да си дозволите да „потонете“ во сексуалниот чин.

Близнаци

Сопрете малку со експериментирањето цело време, понекогаш е добро да се вратите на основите и да имате „ванила“ секс.

eden-sovet-za-sekoj-horoskopski-znak-da-go-ima-najdobriot-seks-vo-zhivotot-02.jpg

Рак

Почнете да мислите малку повеќе на себе, а не само да се фокусирате на задоволството на партнерот.

Лав

Понекогаш дозволете партнерот да го презеде водството, само опуштете се и уживајте во шоуто.

Девица

Не мора секогаш да го правите првиот потег, дозволете си да бидете изненадени во секоја смисла.

Уште 6 хороскопски знаци на следната страна...Би можело да ве интересира:

5-те хороскопски знаци кои најмногу сакаат да се фалат Близнаци: Тие се многу социјални, сакаат забави, но и покажување на својот стату...
5-те хороскопски знаци кои мразат правила (со нив е најтешко, но и најзабавно) Стрелец - Тие сакаат возбуда и авантура и мразат листи со правила. Сакаат да се ...
6-те хороскопски знаци со најголемо срце Лав - Тие се полни со охрабрување за саканите и секогаш подготвени да ги одбрана...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg