4 хороскопски знаци кои остануваат без скршен денар на половина месец (и зошто)

На кои хороскопски знаци платата не им стигнува до крај на месец и паричникот им е празен уште на половина месец, па бројат денови до плата, дури и кога земаат висока плата? Едноставно се „уништувачи“ на парите...

4-horoskopski-znaci-koi-ostanuvaat-bez-skrshen-denar-na-polovina-mesec-01.jpg

Да се менаџира со пари е навистина тешко и колку и да заработувате ако не раководите мудро со нив на крајот пак ќе немате.

Некои хороскопски знаци се токму такви, едноставно не знаат како со парите.

Платата едвај им стигнува до половина месец и потоа имаат главоболки.

Хороскопски знаци кои остануваат без скршен денар на половина месец:

Стрелец

Трошат многу пари на облека, накит и излегувања. Едноставно не можат да се сопрат, трошат не само за себе, туку и на други луѓе.

4-horoskopski-znaci-koi-ostanuvaat-bez-skrshen-denar-na-polovina-mesec-04.jpg

Бик

Сакаат убави работи во животот, па не прифаќаат ништо помалку од луксуз. Водат раскошен животен стил и потоа остануваат со празен паричник.

Риби

Тие купуваат импулсивно и можеби се најлошиот хороскопски знак кога станува збор за раководењето со финансиите. Често даваат и многу пари во хуманитарни цели и хумано ги ставаат потребите на другите луѓе, пред своите.

4-horoskopski-znaci-koi-ostanuvaat-bez-skrshen-denar-na-polovina-mesec-02.jpg

Вага

Тие сакаат мигови кои „злато вредат“. Си дозволуваат луксузни третмани, па ги канат пријателите на настани, ги честат и воопшто не мислат на штедење пари за во иднина.

С. С. | Црнобело / фото: depositphotos.com

Би можело да ве интересира:

4 хороскопски знаци на кои месец октомври ќе им биде ужасен (и зошто) Риби: Месецов ќе се чувствувате некако интензивно и ќе имате некоја тежина на ср...
5-те хороскопски знаци кои најмногу сакаат да се фалат Близнаци: Тие се многу социјални, сакаат забави, но и покажување на својот стату...
4 хороскопски знаци кои никогаш не можат да ги прифатат своите деца такви какви што се Водолија: Овие родители се малку нарцисоидни, па мислат дека се супериорни и има...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg