Како (несвесно) си го уништувате животот, според вашиот хороскопски знак?

kako-nesvesno-si-go-unishtuvate-zhivotot-spored-vashiot-horoskopski-znak-02.jpg

Вага

Вашите обиди да ги задоволите другите не ви се од никаква корист. Напротив, само ви го уништувате животот.

Иако е во ред што ги земате предвид туѓите потреби, вие им дозволувате на другите да газат врз вас. Колку и да ве повредува некој, нема да му се спротивставите и само ќе молчите.

Бегате од проблеми и конфликти, наместо да ги решите, па на крај страдате од тоа.

Скорпија

Поради некоја причина, вие сте убедени дека не заслужувате љубов и дека на другите им е подобро без вас. Ова, секако, има лошо влијание врз вас.

Тврдоглави сте и тешко им простувате на другите, но кон себе можете да бидете уште построги.

Од друга страна, знаете да бидете и себични, без воопшто да бидете свесни за тоа, а со тоа ги повредувате саканите.

Стрелец

Стравот е вашата најголема пречка во животот. Некогаш толку многу се плашите од неуспехот, што се парализирате и не правите ништо.

Нормално, ова има последици и во го уништува животот.

Истовремено, некогаш се губите помеѓу многуте ваши идеи, не можете да одредите приоритети, па не правите ништо за да ги реализирате.

Јарец

Вие ги гледате сите, дури и пријателите и семејството, како конкуренција. Поради ова, си создавате притисок да бидете подобри од сите и никогаш не си дозволувате само да уживате.

Знаете да бидете особено строги кон себе и толку се фокусирате на вашите цели, што заборавате да живеете.

Водолија

Премногу размислувате за минатото, особено за грешките, а ова не ви го уништува само доброто расположение, туку целиот ваш живот.

Вие сте вашиот најголем непријател и никако не можете да си простите ни за најмалите пропусти од минатото.

Некогаш дури и ги оттргнувате добрите луѓе од себе, погрешно мислејќи дека ќе им наштетите.

Риби

Без разлика дали станува збор за партнери или пријатели, вие настојувате да ги избирате погрешните луѓе.

Поради некоја причина, секогаш ве привлекуваат токсични луѓе кои само сакаат да ве искористат.

Проблемот е што дури и кога ќе станете свесни за нивното вистинско лице, барате начин да им го оправдате однесувањето.

А, додека трае сето ова, постепено го уништувате вашиот живот и се уништувате себеси.

Спирова С. | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

4 хороскопски знаци кои треба да водат подобра грижа своето ментално здравје Девици, вие сте перфекционист, но не треба да дозволите ова да влијае врз состој...
Каков пресврт го очекува секој хороскопски знак во наредните 3 месеци, заради затемнувањето на Сонце... Риби, затемнувањето на Сонцето има влијание врз вашиот духовен развој и следните...
Eдна погрешна навика која (комплетно) ве исцрпува, според хороскопот Девици, желбата да ги решите туѓите проблеми и да ги „поправите“ нивните недоста...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg