Со каква личност не би издржале во врска, според вашиот хороскопски знак

Додека Лавовите нема да бидат среќни со срамежлив партнер, Вагите не би издржале во врска со енергична личност која не може да го контролира темпераментот.

so-kakva-lichnost-ne-bi-izdrzhale-vo-vrska-spored-vashiot-horoskopski-znak-01.jpg

Доста често обрнуваме внимание на тоа каков партнер би бил совршен за нас. Но дали сте се запрашале со каква личност веројатно нема да издржите долго во врска?

Вашиот хороскопски знак го крие одговорот:

Овен

Вие не можете да бидете во врска со личност која сака постојано да е со вас. Вам ви се потребни простор и слобода, па партнерот кој не ви го дава ова брзо ќе ви досади.

Вие губите интерес за луѓето кои ви обрнуваат премногу внимание.

Бик

Никогаш не би издржале во врска со тврдоглава личност.

Бидејќи и самите сте тврдоглави и некогаш не знаете што е тоа компромис, ако сте со тврдоглав партнер, на вашите караници ќе им нема крај.

Близнаци

Воопшто нема да бидете среќни во врска со воздржана личност.

Вие сте енергични и потребен ви е партнер кој знае како да ужива во животот исто како и вие.

Врската со личност која сака тишина и изолација сигурно е осудена на пропаст.

Рак

Вие не можете да бидете со личност која не ви обрнува многу внимание.

Вам ви е потребна интимност и сакате длабока поврзаност со партнерот, а истовремено и да минувате многу време заедно.

Ако некој не може да ви го даде ова, нема да бидете среќни во врската.

Лав

Веројатно не би издржале долго во врска со срамежлива личност.

Вие сакате самоуверен партнер кој не се плаши од предизвици.

Во спротивно, брзо ќе ви се досади.

Девица

Тешко дека би биле среќни во врска со личност која не е организирана и која прави сè во последен момент.

Не можете да бидете со некој којшто не размислува неколку чекори однапред и кој е расеан.

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

4 хороскопски знаци кои треба да водат подобра грижа своето ментално здравје Девици, вие сте перфекционист, но не треба да дозволите ова да влијае врз состој...
Што најмногу ве нервира во лето, според вашиот хороскопски знак? Дури и да си поминуваат навистина добро, Рибите секогаш се убедени дека претходн...
Каков партнер му треба на секој хороскопски знак (за бракот да трае долго)? Девица – Ви треба личност што ќе ги почитува вашите граници, но ќе знае како да ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg