Кои хороскопски знаци сакаат секс набрзина и се подготвени да ја прескокнат предиграта? (18+)

Дали сакате секс набрзина или пак сте од оние што сакаат да уживаат во интимниот чин со часови?

koi-horoskopski-znaci-sakaat-seks-na-brzina-i-podgotveni-se-da-ja-preskoknat-predigrata-18.jpg

Според астролозите хороскопскиот знак влијае и на тоа каков секс сакате. Дали сте од оние што брзо им се препуштаат на страстите и сакаат бурен, авантуристички и брз секс или сте од оние што бараат романтична атмосфера и долга предигра?

Во продолжение погледнете кои хороскопски знаци сакаат брз секс и се подготвени да ја прескокнат предиграта:

Овен

Кога нешто сакаат да постигнат, Овните веднаш донесуваат одлука и не се двоумат, па така е и со сексот.

Тие не се егзибиционисти, но се страсни и импулсивни – па така препознатливи се по тоа дека ако сакаат нешто да направат - тоа го прават кога сакаат и како сакаат.

Брзо им се препуштаат на страстите, па често се подготвени и за авантуристички секс на отворено или со минимална приватност.

Стрелец

Стрелците не се опседнуваат со туѓото мислење. Најчесто се авантуристи што се самоуверени и задоволни од сопствениот изглед, кои се во постојана потрага по слобода.

Припадниците на овој хороскопски знак ги возбудува брзиот секс и не размислуваат премногу за местото или околината каде ќе им се препуштат на страстите.

Постојано се подготвени за нови авантури.

Близнаци

Близнаците секогаш се подготвени за нова авантура. Познати се по тоа што сакаат да пробаат што е можно повеќе нови работи, па немаат време премногу да се посветат на секој момент од животот, а тоа се однесува и на сексот.

Не сакаат премногу да планираат, а сексот со нив најчесто е без премногу емоции. Сепак, сакаат да експериментираат и да пробуваат нови работи, а секогаш се подготвени за брз секс.

Б. С. Б. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

5-те хороскопски знаци кои најмногу сакаат да се фалат Близнаци: Тие се многу социјални, сакаат забави, но и покажување на својот стату...
5-те хороскопски знаци кои мразат правила (со нив е најтешко, но и најзабавно) Стрелец - Тие сакаат возбуда и авантура и мразат листи со правила. Сакаат да се ...
4 хороскопски знаци на кои месец октомври ќе им биде ужасен (и зошто) Риби: Месецов ќе се чувствувате некако интензивно и ќе имате некоја тежина на ср...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg