Рангирање на хороскопските знаци од ментално најстабилни до најнестабилни

Место број 2 – Скорпија: Тие се вљубени во тоа да имаат контрола врз ситуациите и имаат огромна самоконтрола врз психата.

rangiranje-na-horoskopskite-znaci-od-mentalno-najstabilni-do-najnestabilni-01.jpg

Се сметате ли за ментално стабилна личност? Дали сте психички силни или емоциите ве водат и делувате импулсивно?

Рангирање на хороскопските знаци од ментално најстабилни до најнестабилни:

1. Јарец

Tие се најрационални, размислуваат логички и реалисти се. Секогаш се свесни за работите, но поради тоа ја пропуштаат забавата.

2. Скорпија

Тие се вљубени во тоа да имаат контрола врз ситуациите и имаат огромна самоконтрола врз психата.

3. Вага

Тие се балансирани и сакаат таков тип на живот. Свесни се за својата ментална сила и кога има проблем веднаш се насочуваат кон барање на решение.

4. Стрелец

Изгледаат лудо на моменти, но тоа е затоа што се забавуваат на таков начин. Умот секогаш им е активен и ангажиран. Кон сите работи имаат различен став, односно го прилагодуваат односот.

5. Бик

Тие сакаат сигурност и се многу територијални, односно го чуваат тоа што е нивно. На моменти се дури и параноични кога станува збор за нивните работи и личен простор. Во ред се, ако имаат точно утврдено темпо.

6. Лав

Имаат огромна самодоверба и тоа ги држи ментално силни. Но, ако нешто не им е по мерак, тогаш експлодираат.

Уште 6 хороскопски знаци на следната страна...Би можело да ве интересира:

Рангирање на хороскопските знаци од најзабавни до најрезервирани (Стрелецот е на место број 1) Место број 3 - Вага: Тие се најсоцијален хороскопски знак и дефинитивно знаат ка...
7 хороскопски знаци кои се најзабавни и најкул роднини Имате ли омилена кул тетка, чичко, вујко, стрина, тетин или пак баба/дедо? Во ко...
За 3 дена ќе имаме полна крвава Месечина – кои два хороскопски знаци ќе бидат најпогодени? Кои два хороскопски знаци ќе бидат најпогодени од крвавата Месечина што ќе трае ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg