Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 08-08-2022
Технолог 08-08-2022
Шивач/ки 08-08-2022


Eден секс потег со кој можете да го излудите партнерот, според хороскопскиот знак

Лав: Тие имаат силна волја, горди се на вас и сакаат да ве опсипуваат со љубов. И иако пред светот ве претставуваат како главни, дома сакаат тие да бидат во фокусот, па дајте им да доминираат.

eden-seks-poteg-so-koj-mozhete-da-go-izludite-partnerot-spored-horoskopskiot-znak-01.jpg

Како да му пристапите на партнерот кога станува збор за сексот, според хороскопот?

Eден секс потег со кој можете да го излудите партнерот:

Овен

Тие сакаат да ја имаат контролата и да знаат во која насока одат работите. Ќе бидат пресреќни ако се одлучите за секс поза во која тие ја има контролата.

За жените Овни совршена е каубојската поза, за мажите Овни – кучешката поза.

Бик

Тие се нежни и сензуални љубовни партнери, па сакаат интимност и поврзаност.

За нив совршена е мисионерската поза, каде се гледате во лице, си шепотите интимно и потоа си лежите со испреплетени нозе.

Близнаци

Тие се љубопитни и разиграни и со нив никогаш нема да ви биде здодевно. Интелигентни се и приспособливи, па ќе ценат ако им предложите секс во автомобилот или во некое скриено катче за време на некоја забава.

Тие ќе ја ценат вашата спонтаност и ќе ве наградат за тоа.

eden-seks-poteg-so-koj-mozhete-da-go-izludite-partnerot-spored-horoskopskiot-znak-03.jpg

Рак

Тие се отворени личности, полни љубов, но и непредвидливи затоа што може да станат многу емотивни, без никакво предупредување.

Покажете им љубов и посветност, приредете им интимна ноќ во која ќе се потрудите околу нив и ќе ви бидат благодарни за тоа.

Лав

Тие имаат силна волја, горди се на вас и сакаат да ве опсипуваат со љубов. И иако пред светот ве претставуваат како главни, дома сакаат тие да бидат во фокусот, па дајте им да доминираат со стоечката поза.

Потпрени до ѕидот и дури и со траги од нокти по телото и тие ќе ви бидат благодарни.

Девица

Тие сакаат играње по правилата и многу се амбициозни. Ретко земаат слободен ден, па затоа во спалната соба приредете им релаксација со побавно темпо и запалени свеќи.

Позата 69 ќе ви ја даде потребната грижа еден за друг, а тие ќе ви бидат благодарни.

Уште 6 хороскопски знаци на следната страна...Би можело да ве интересира:

Една навика со која несвесно си ја саботирате љубовната врска, според хороскопскиот знак Се трудите да ја зајакнете врската, но нешто постојано тргнува наопаку? Сте поми...
Што најмногу ве нервира во лето, според вашиот хороскопски знак? Дури и да си поминуваат навистина добро, Рибите секогаш се убедени дека претходн...
Негативни карактеристики поради кои другите бегаат од вас, според хороскопскиот знак Ароганцијата на Лавовите, постојаното плачење на Раковите и егоизмот на Скорпиит...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg